Adam Badura
Programista z matematycznym zacięciem, zamiłowaniem do kolei i klocków. Przy planszy szuka tych samych elementów: budowania mechanizmów, tematyki kolejowej i drewnianych klocków.
Rafał Bobryk
Założyciel i od 4 lat prowadzący kanał Board Games TV, który powstał z chęci podzielenia się odczuciami z rozegranych partii. Bakcyla na gry planszowe załapał 6 lat temu, kiedy to na urodziny dostał grę Cludo. I wtedy się zaczęło. Po 2 latach poszukiwań i niezliczonych partiach wyklarował się jego ulubiony styl gier : euro, najlepiej z mechanizmem worker placemet, zaś ulubione tytuły to: El Grande , Marco Polo, CO2, Tikal, Vinhos, Bora Bora. Wolny czas poświęca na testowanie gier oraz na tworzenie swojego kanału. Natomiast, jeżeli wyklaruje się extra czas, to wskakuje na
Tomasz "Gambit" Dobosz
Leciwy już człowiek. Rocznik 76, XX wieku. Niektórzy mówią, że trzeba już złomować, ale się nie daje. Ciągle działa, dzięki swoim najlepszym cechom charakteru, czyli złośliwości i wyjątkowej wredocie. Wychowany na Dungeons & Dragons i innych RPG, a także na ośmiobitowych komputerach. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec. Córka Oliwia, urodzona na początku 1999, syn Gabriel urodzony na początku 2008 roku, żona Żaneta…nie powiem kiedy urodzona…w każdym razie ma 18 lat (wartość prawdziwa niezależnie od tego kiedy to czytacie). O grach wszelakich (komputerowych i planszowych) pisze już od kilkunastu lat. O planszówkach pisze od ponad 10 lat, a nagrywa trochę krócej. Publikuje na łamach Gildia.pl, Rebel Times, ZnadPlanszy i na swoim kanale YouTube pod nazwą GambitTV.
Łukasz Hapka
Od 8 lat gram w nowoczesne planszówki, od 3 - dodatkowo je recenzuję. Związany jestem z serwisem Board Times, choć ostatnio rozpocząłem też współpracę z Kurierem Planszowym. Lubię przede wszystkim gry euro. Cenię sobie solidną i dopracowaną mechanikę. Co oczywiście nie oznacza jednego konkretnego gatunku. Z uwagi na liczną rodzinę cenię sobie też dobre gry dla dzieci i tytuły familijne.
Paweł „Kaczmar” Kaczmarek
Z wykształcenia prawnik, z zawodu handlowiec/marketingowiec, z zamiłowania aktor. Przede wszystkim szczęśliwy mąż i ojciec. Wspaniały świat nowoczesnych gier planszowych poznał stosunkowo niedawno, bo zaledwie 3 lata temu, ale zakochał się bez pamięci i z olbrzymią prędkością zaczął się tego świata uczyć. Niewiele czasu musiało minąć, żeby chciał się swoimi przemyśleniami podzielić z szerszą widownią oraz wypełnić pewną lukę w polskiej blogosferze, gdzie jego zdaniem było zbyt mało dobrze zrobionych i przemyślanych wideo instrukcji. Tak powstał Geek Factor – kanał na You Tube, który współtworzy z przyjacielem Maggotem, żoną Basią, a ostatnio również córką Zosią.
Leszek W. "asiok” Kowalski
Gracz, pasjonat, popularyzator wśród wszystkich znajomych i nieznajomych - i to niezależnie od ich chęci. Największe życiowe osiągnięcia - szczęśliwa rodzina i wygrana w jednym z konkursów WC (kolejność osiągnięć alfabetyczna). Najbardziej lubi gry ciężkie, ale w lekkie też zagra. Lubi gry z planszą, ale karciankom nie odmówi. Z pasją zagra w suche euro, ale w party-game odda wszystkie siły. A najgorsze chwile przeżywa po uświadomieniu sobie że tak wiele gier na świecie a tak mało czasu. W wolnych chwilach - jeden z ojców założycieli gliwickiego Stowarzyszenia Gier Planszowych "Gambit".
Joanna "Pingwin" Kozłowska-Pięcek
Z mlekiem matki wyssała miłość do tradycyjnej talii 52 kart - gry karciane były, są i będą obecne w jej życiu od zawsze i na zawsze. Na planszówki przyszedł czas dopiero na przełomie wieków. Od 2013 roku prowadzi blog Notatki Pingwina, od 2014 roku jest redaktorem Games Fanatic. Gra we wszystko od Pędzących Żółwi poczynając na Posiadłości Szaleństwa skończywszy, preferuje jednak pozycje familijne i średniej ciężkości euro. Zawodowo informatyk, na co dzień matka dzieciom, użytkownik Linuxa, fan Star Treka, miłośnik dinozaurów, niedoszły biolog, wielbiciel starożytnego Rzymu, pożeracz książek, z założenia człowiek ciekawy świata - jedyne czego nie znosi to polityka i II Wojna Światowa.
Jakub „Ink” Kurek
Nowoczesnymi grami planszowymi interesuje się od ponad dekady. Od 9 lat recenzuje je dla portalu Games Fanatic, od niemal trzech współtworzy podcast Gradanie. Luźnymi przemyśleniami dzieli się czasem na blogu Za dużo gier. Miłośnik euro, szczególnie w cięższej i bardziej złożonej odmianie. Zawsze poszukuje nietypowych settingów i silnego powiązania mechaniki z tematem. Nałogowo poznaje nowe tytuły żałując, że nie starcza mu środków i czasu na wszystkie z nich.
Balint Wojciech Lengyel
Miłośnik szeroko pojmowanej fantastyki, gier planszowych, historii Bizancjum oraz madziarskiej kuchni. Wychowany wieki temu na tytułach wydawanych przez Encore, pierwszej dostępnej edycji Magii i Miecza. Od wielu lat zakochany w karciankach Middle-Earth: The Wizards oraz Lord of the Rings. Moja wielka przygoda z planszówkami rozpoczęła się w 2011 roku od zakupu Filarów Ziemi, a dalej poszło już błyskawicznie. Od blisko pięciu lat związany jestem z serwisem Polter, dla którego regularnie publikuje, przez dwa lata pełniąc również funkcję koordynatora działu gier planszowych. W planszówkach przekładam sprawną mechanikę nad fabularne ornamenty, co stawia go w gronie sceptyków w stosunku do gier zza Oceanu. Cenię sobie sprawnie działające warianty dwuosobowe oraz tytuły wymagające skupienia. Ulubieni projektanci to Bruno Cathala, Uwe Rosenberg oraz Stefan Feld.
Jacek "Jax" Malinowski
Maniak gier od dzieciństwa, czyli od lat... kilkudziesięciu. Do gier planszowych powróciłem w latach 2005-2006 wraz z ukazaniem się pierwszych gier Galakty, polskim debiutem 'Ścieżek chwały' i otwarciem się warszawskiego klubu Smolna na graczy nie-wojennych. Od tego czasu zmieniło się gigantycznie dużo. Z jednym wyjątkiem: wciąż gram mnóstwo i z nieustającym zapałem 🙂 W swym planszówkowym życiu tłumaczyłem instrukcje do gier i współorganizowałem warszawski konwent planszówkowy 'Kocioł', ale na przestrzeni lat zdecydowanie najwięcej czasu spędziłem na tłumaczeniu zasad nieprzebranej ilości gier zastępom zarówno wyjadaczy jak i nowych adeptów planszówkowego hobby
Marcin Martyniuk
Związany z serwisem Poltergeist, w którym aktualnie pełni funkcję koordynatora działu gier planszowych. Z grami zbratał się kilka lat temu za sprawą niezobowiązujących partyjek magnetycznych szachów. W grach planszowych najbardziej ceni sobie mechanikę, główkowanie i brak jedynej słusznej drogi do zwycięstwa. Od pierwszego spotkania z Psem Baskerville’ów i Władcą Pierścieni pochłania fantastykę i kryminały w każdym wydaniu. Latami próbował odzwyczaić organizm od snu, lecz z marnym skutkiem. Dzień bez muzyki uważa za dzień stracony.
Michał "Garg" Mijal
Gram pracując i pracuję grając. Poza czasem poświęconym planszówki w ramach hobby, sporą część mojej pracy zawodowej także stanowią gry, bo opisuję je i badam z punktu widzenia ludologa. Czyli w pracy pogram ze studentami, w domu z dziećmi, a potem to wszystko opiszę w recenzji lub artykule. Stąd staram się łączyć różne perspektywy i pokazywać powiązania pomiędzy recenzowanymi tytułami. Może w ten sposób więcej osób zawita do wspaniałego świata gier.
Agata Muszyńska
Z wykształcenia dziennikarz i kulturoznawca. Po godzinach pracy uśmiechnięty instruktor Indoor Cycling, miłośnik rowerów i zwierząt oraz zapalany fan gier planszowych. Od początku 2016 roku współtworzy stronę Przystanekplanszowka.pl oraz jest wydawcą audycji "Przystanek Planszówka" nadawanej co środę w Radiu Uniwersytet.
Krzysztof Olszewski
Wraz z żoną, Beatą, tworzą parę wytrawnych graczy. Co roku organizują Brzeski Festiwal Gier Planszowych.
Piotrek „Piechu” Piechowiak
Twórca wideo bloga Granie w chmurach, bloger na portalu Znad Planszy. Wychowany na Gwiezdnych Wojnach, Baldur’s Gate i takich grach planszowych jak Ryzyko i Magiczny Miecz. Lubi wszystkie rodzaje gier, byle opowiadały ciekawą historię i dawały przyjemność ludziom przy stole.
Maciek "Ciuniek" Poleszak
Współzałożyciel podcastu Gradanie na platformie ZnadPlanszy. Oprócz nagrywania cotygodniowych odcinków o grach również pisze. Publikował na łamach Paradoksu, Board Times, Rebel Times oraz Kuriera Planszowego. Na co dzień zajmuje się dłubaniem w ziemi na jednej z podlubelskich wsi. W planszówkach szuka przede wszystkim treningu dla szarych komórek. Strategiczne planowanie, zarządzanie zasobami, budowanie silników, drzewka technologiczne, łańcuchy produkcji... to jest to, co tygrysy lubią najbardziej.
Anna Polkowska
Założycielka portalu Board Game Girl, redaktorka Games Fanatic, organizatorka warszawskiego klubu gier planszowych Zgrany Wawer. Aktywna graczka od sześciu lat.
Bartosz "BartP" Popow
Programista, ojciec dwóch córek i wieloletni fan gier planszowych. Zaczynał od towarzyskiego grania w Magica, a obecnie interesuje się przede wszystkim eurogrami; zarówno lekkimi jak i ciężkimi. Z chęcią zasiada również do wszelkich gier dwuosobowych, od szybkich karcianek po wojenne. Nie odmówi partyjki w gry imprezowe, abstrakcyjne czy tzw. "social deduction". Nie przepada za kooperacją, negocjacjami i konfliktem w rozgrywkach na więcej niż dwie osoby.
Adam Sikorski
Nazywam się Adam Sikorski, rocznik 75. Grami planszowymi interesuję się od dziecka, grając w Magię i Miecz, Gwiezdny kupiec czy Fortunę. Od 2004 roku wróciłem do planszówek poznając Catan oraz Ticket to Ride. Potem poszło dość szybko i do dnia dzisiejszego zagrałem w ponad 1000 gier. Gram głównie eurogry, ale nie zamykam się na inne gatunki. Uwielbiam ciężkie gry ekonomiczne oraz gry kolejowe, a moimi ulubionymi tytułami są Steam/Age of Steam, seria 18XX, Vinhos, Kanban. Z autorów bardzo cenię Martina Wallace oraz Vitala Lacerdę. Jestem również wielkim fanem Star Wars i kupuję wszystkie gry związane z tym uniwersum. W 2012 roku założyłem sklep Planszostrefa.pl, który za kilka miesięcy będzie obchodził 5cio lecie swojego istnienia.
Adam "pan_satyros" Słowiński
Połowa Pełnej pary, rozgadany forumowicz, wylewny recenzent, a przede wszystkim entuzjastka planszówek w niemal każdej postaci. Od dobrych 9 lat - wraz z drugą połówką - ogrywa kolejne tytuły, poszukując w nich interesujących powiązań mechaniki z tematem. Poza łamami bloga najpewniej spotkacie go na jednej z edycji Pionka, gdzie cierpliwie wytłumaczy Wam zasady nawet najbardziej złożonej gry. Natomiast czas wolny od planszy poświęca grom wideo, literaturze sci-fi, koncertom i seansom filmowym.
Michał Solan
Michał "Board Master" Solan. Jego dwie pasje to nieruchomości i oczywiście planszówki. Jako ekonomista jest fanem wszelkiego typu eurogier w każdej postaci. Z kolei jako prawnik uwielbia reguły, a w szczególności ich tłumaczenie współgraczom. Przygodę z grami rozpoczął w erze Gwiezdnego Kupca. Planszówkowy chomik – zbieracz . Jeden z redaktorów portalu Board Times. Współorganizator wydarzeń planszówkowych. Ulubiony typ gier to kooperacje. Planszówki to dla niego przede wszystkim zabawa i okazja do spotkania ze znajomymi oraz poznania nowych ludzi, a nie aspekt rywalizacji.
Wiktor Szafranowicz
Gry towarzyszyły mu już od dziecka, kiedy to spędzał czas przy prostych tytułach pokroju chińczyka. Jako nastolatek utonął w świecie kolekcjonerskiego Magica, który z czasem przerodził się w fascynację nowoczesnymi planszówkami. Od dłuższego czasu grywa nałogowo, prowadząc z żoną blog Planszówki we dwoje już od kilku lat. Jako fan dobrej fantastyki, w niemal każdym wydaniu, przychylnie spogląda na nią też w grach planszowych. Z każdym mijającym dniem wsiąka coraz mocniej w planszówki typu euro, ale nie pogardzi też dobrą, epicką strategią. Do gier podchodzi bez uprzedzeń czerpiąc radość zarówno z cięższych, jak i ciekawych rodzinnych tytułów.
Magdalena Walczak-Grudzka
Szczęśliwa żona i mama cudownej 7-latki. Z zawodu dziennikarka, z wykształcenia polonistka a z zamiłowania od marca 2016 roku recenzentka gier dla "Przystanku Planszówka". Długo myślała, że szukanie hobby zostanie jej hobby... Ale gdy odkryła świat Warhammera FRP oraz planszówek, od razu wpadła po uszy. Jak to kobieta - uwielbia ładne gry, najlepiej pełne gadżetów, ale bynajmniej nie infantylne. Nie lubi czytać instrukcji, za to lubi ameritrashe, kooperacje z motywem zdrajcy, nieprzewidywalne zwroty akcji, szybkie tempo, mnóstwo negatywnej interakcji i na koniec... wielkie "BUM!".
Tomasz Waldowski
Styczność ze wszelkimi rodzajami gier ma od dziecka. Zainteresowanie zaczęło się od komputerowych, następnie ewoluowało w karciane (Doom Trooper, Middle Earth: The Wizard) RPG i bitewne (Warhammer Fantasy Battle i Warhammer 40000), a w chwili obecnej zatrzymało się na planszowych, w które wciągnęła gra Eclipse. Od 2013 roku wraz żoną prowadzi stronę for2players.pl, która przedstawia planszówki z perspektywy rozgrywek dwuosobowych.
Edyta Warmińska
Autorka bloga Bazgranie na platformie Znad Planszy. Miłośniczka eurogier, ale też małych zadziornych gier zaskakujących świeżymi pomysłami. Poszukiwaczka gier z różnych zakątków świata, w tym logicznych i tradycyjnych. W nowoczesne planszówki gra od ośmiu lat. Szczególnie ceni zgrabne połączenie tematu z mechaniką gry. Dzięki grom planszowym spełniła większość życiowych marzeń: prowadziła własną winnicę oraz galerię sztuki, zbudowała zamek, poleciała w kosmos, a nawet rozwiązała kilka kryminalnych spraw.
Sławek Wiechowski
Z zawodu nauczyciel, prywatnie wielki miłośnik planszówek. Propagator wykorzystania gier planszowych w edukacji dzieci i młodzieży. Założyciel klubu Pionkolandia. Autor i projektant gier planszowych. Jest również animatorem kultury oraz organizatorem szeregu imprez kulturalnych. Z zamiłowania fotograf.
Marek „Maras” Wysocki
Od 7 lat prowadzi portal Planszolandia.pl, na którym można znaleźć zbór wideo recenzji jego ulubionych gier planszowych. Głównym celem portalu było skupienie płockich fanów gier planszowych, co zaskutkowało stworzeniem Płockiego Klubu Gier Planszowych. Jest typowym eurograczem, nie przeszkadza mu, że gry są „sucharami” i mają tylko mechanikę bez klimatu – jak to jest w przypadku Knizii czy Felda. Ważny jest dobry pomysł i i dobra zabawa podczas gry. Lubi strategie i ekonomie, choć coraz bardziej docenia siłę i moc oddziaływanie gier imprezowych. Zdeklarowany fan twórczości Felda w kontekście różnorodności i całego mnóstwa dokonywanych wyborów oraz podejmowanych decyzji.
Sebastian 'rattkin' Zarzycki
Gracz totalny. Miłośnik zarówno gier planszowych jak i wideo. Ceni w grach udane połączenia klimatu i mechaniki, interakcję między graczami i narrację emergentną (spontaniczną) nad stołem. Przepada za grami hybrydowymi, nie przepada za zdobywaniem punktów za wszystko i zamieniania jednych kosteczek w drugie. Da się go uwieść dobrze opowiedzianą historią. Duża liczba zagranych tytułów i krytyczne usposobienie sprawiają, że grom trudno go do siebie przekonać, ale gdy to się już stanie, osypie je złotem i zachęci każdego. Entuzjasta rozbierania gier na czynniki pierwsze i merytorycznych dyskusji o plusach dodatnich i ujemnych. Oficjalnie - mieszkający w Poznaniu programista z wieloletnim stażem, nastawieniem Pilota Pirxa i 30+ na karku. Po cichu - samozwańczy game designer, na sali adept taijiquan stylu yang i chen. Zawsze gra niebieskim. Postać niejednoznaczna, znana z kontrowersyjnych lub niepopularnych opinii. Ulubiona gra - Android: Netrunner. Liczba gier w kolekcji: 200+.