Adam Badura

Programista z matematycznym zacięciem, zamiłowaniem do kolei i klocków. Przy planszy szuka tych samych elementów: budowania mechanizmów, tematyki kolejowej i drewnianych klocków.

Adam 'pan_satyros' Słowiński

Połowa Pełnej pary, rozgadany forumowicz, wylewny recenzent, a przede wszystkim entuzjastka planszówek w niemal każdej postaci. Od 10 lat – wraz z drugą połówką – ogrywa kolejne tytuły, poszukując w nich interesujących powiązań mechaniki z tematem. W roku 2018 zamienił pióro na mikrofon, powołując do życia planszówkowy podcast „Co jest grane?”, gdzie w towarzystwie Iwony i z odpowiednią dozą humoru, ucina sobie wylewne poGRAduchy. Poza łamami bloga najpewniej spotkacie go w kinie, na koncercie lub – co najbardziej prawdopodobne – na kanapie, z książką lub padem w dłoni.

Adrian Gieparda

Drzemiąca we mnie pasja i chęć dzielenia się swoją opinią na temat gier, a także szerzenia tego hobby była tak silna, że stworzyłem własny serwis, który nazwałem Diceland. W nowoczesne gry planszowe gram już od ponad 8 lat (z małą przerwą), a takie tytuły jak Agricola, Troyes, Terraformacja Marsa, czy też Projekt Gaja są dla mnie grami niemalże doskonałymi. Obecnie jestem wielkim fanem wszelkich gier euro, gdzie zastosowano się użyć mechanikę kości w unikatowy sposób. Nie odmówię również partii w ciekawe rodzinne tytuły, które pozwalają w gronie najbliższych miło spędzić czas i oderwać się od zgiełku codziennej rutyny.

Adrian 'Carmash' Szymański

Redaktor bloga Angry Boardgamer. Miłośnik dźwięków niebanalnych, wielbiciel horroru, zagorzały kinoman i stroiciel trzęsień ziemi. Z planszówkami powiązany od 2015 roku. Niepoprawny „ameritrashowiec-masochista”, który każdą nową grę kooperacyjną chce zaczynać od najwyższego poziomu trudności. Zawsze odczuwa, że powinien tworzyć jeden projekt więcej i ogrywać jeszcze jedną pozycję ze swojej półki. Do jego ulubionych tytułów należy niemal wszystko, co związane z „Mitologią Cthulhu” i szeroko pojętą narracją w grach bez prądu. Znany jest także z najbardziej pamiętnych zdrad w „Grze o Tron” w swoim towarzystwie. Jeżeli nie trafi na naprawdę dobre gry „euro”, to stara się nie pamiętać o ich istnieniu.

Agata Borowska

Z wykształcenia dziennikarz i kulturoznawca. Po godzinach pracy uśmiechnięty instruktor Indoor Cycling, miłośnik rowerów i zwierząt oraz zapalony fan gier planszowych. Od początku 2016 roku współtworzy stronę Przystanekplanszowka.pl oraz jest wydawcą audycji „Przystanek Planszówka” nadawanej co poniedziałek w Radiu Uniwersytet.

Anna Polkowska

Założycielka portalu Board Game Girl i współorganizatorka warszawskiego klubu gier planszowych Zgrany Wawer – w tym jego pionierskiej wersji Zgrany Wawer Trudne Gry, podczas której gracze z całej Polski spotykają się, by grać wyłącznie w najbardziej wymagające tytuły. W swojej domowej kolekcji ma blisko tysiąc gier – planszówki już dawno opanowały wszystkie regały, teraz pną się dumnie w coraz to nowych stosach. Bo Ania przede wszystkim lubi poznawać nowe gry, choć ma też kilka ulubionych do których często wraca. Najbardziej ceni klasyczne euro. Dużo gra z dziećmi w gry familijne i imprezowe. Docenia aspekt edukacyjny w planszówkach, choć nie przepada za grami typowo edukacyjnymi.

Balint Wojciech Lengyel

Miłośnik szeroko pojmowanej fantastyki, gier planszowych, historii Bizancjum oraz madziarskiej kuchni. Wychowany wieki temu na tytułach wydawanych przez Encore, pierwszej dostępnej edycji Magii i Miecza. Od wielu lat zakochany w karciankach Middle-Earth: The Wizards oraz Lord of the Rings. Moja wielka przygoda z planszówkami rozpoczęła się w 2011 roku od zakupu Filarów Ziemi, a dalej poszło już błyskawicznie. Od blisko pięciu lat związany jestem z serwisem Polter, dla którego regularnie publikuje, przez dwa lata pełniąc również funkcję koordynatora działu gier planszowych. W planszówkach przekładam sprawną mechanikę nad fabularne ornamenty, co stawia go w gronie sceptyków w stosunku do gier zza Oceanu. Cenię sobie sprawnie działające warianty dwuosobowe oraz tytuły wymagające skupienia. Ulubieni projektanci to Bruno Cathala, Uwe Rosenberg oraz Stefan Feld.

Bartosz Borkowski

Od 8 do 16 programista, po godzinach szalony odkrywca owoców współczesnej kultury. Teoretyk i praktyk gier wszelakich- z chęcią porozmawia zarówno o pozycjach bez prądu, jak i o ciekawych tytułach komputerowych, Od prawie dwóch lat bloger planszówkowy i autor materiałów na portalu ZnadPlanszy. Stały bywalec forum gier planszowych pod pseudonimem „Bary”. Planszówki zajmują szczególne miejsce w jego sercu, ponieważ potrafią one podarować wspaniałe chwile z bliskimi. Chwile, które w obecnych czasach są na wagę złota.

Bartosz 'BartP' Popow

Programista, ojciec dwóch córek i wieloletni fan gier planszowych. Zaczynał od towarzyskiego grania w Magica, a obecnie interesuje się przede wszystkim eurogrami; zarówno lekkimi jak i ciężkimi. Z chęcią zasiada również do wszelkich gier dwuosobowych, od szybkich karcianek po wojenne. Nie odmówi partyjki w gry imprezowe, abstrakcyjne czy tzw. „social deduction”. Nie przepada za kooperacją, negocjacjami i konfliktem w rozgrywkach na więcej niż dwie osoby.

Daria Chibner

Gry bez prądu towarzyszą mi od ponad 8 lat, a z recenzowaniem związana od przeszło 4 lat. Redaktor w serwisach Board Times i Games Fanatic. Zwolenniczka wnikliwej analizy mechaniki oraz subiektywnej dowolności w odczuwaniu klimatu. Planszówka po prostu musi być dobra, ale… w zależności od gatunku, grupy docelowej oraz zakładanej złożoności. Wszak i quiz może pokazać pazur. Prywatnie uwielbiam wielogodzinne mózgożery, w których nie chce mi się niczego przeliczać. W wolnych chwilach uczę filozofii, doktoryzuje się z filozofii, działam w Klubie Jagiellońskim, wspinam się po górach oraz karmię świnkę morską świeżym ogórkiem.

Edyta Warmińska

Autorka bloga Bazgranie na platformie Znad Planszy. Miłośniczka eurogier, ale też małych zadziornych gier zaskakujących świeżymi pomysłami. Poszukiwaczka gier z różnych zakątków świata, w tym logicznych i tradycyjnych. W nowoczesne planszówki gra od ponad dziesięciu lat. Szczególnie ceni zgrabne połączenie tematu z mechaniką gry. Dzięki grom planszowym spełniła większość życiowych marzeń: prowadziła własną winnicę oraz galerię sztuki, zbudowała zamek, poleciała w kosmos, a nawet rozwiązała kilka kryminalnych spraw.

Jakub 'Ink' Kurek

Nowoczesnymi grami planszowymi interesuje się od ponad dekady. Od 10 lat recenzuje je dla portalu Games Fanatic, od niemal czterech współtworzy podcast Gradanie. Luźnymi przemyśleniami dzieli się czasem na blogu Za dużo gier. Miłośnik euro, szczególnie w cięższej i bardziej złożonej odmianie. Zawsze poszukuje nietypowych settingów i silnego powiązania mechaniki z tematem. Nałogowo poznaje nowe tytuły żałując, że nie starcza mu środków i czasu na wszystkie z nich.

Joanna 'Pingwin' Kozłowska-Pięcek

Z mlekiem matki wyssała miłość do tradycyjnej talii 52 kart – gry karciane były, są i będą obecne w jej życiu od zawsze i na zawsze. Na planszówki przyszedł czas dopiero na przełomie wieków. Od 2013 roku prowadzi blog Notatki Pingwina, od 2014 roku jest redaktorem Games Fanatic. Gra we wszystko od Pędzących Żółwi poczynając na Posiadłości Szaleństwa skończywszy, preferuje jednak pozycje familijne i średniej ciężkości euro. Zawodowo informatyk, na co dzień matka dzieciom, użytkownik Linuxa, fan Star Treka, miłośnik dinozaurów, niedoszły biolog, wielbiciel starożytnego Rzymu, pożeracz książek, z założenia człowiek ciekawy świata – jedyne czego nie znosi to polityka i II Wojna Światowa.

Joanna Tomaszewska

Gram z różną częstotliwością od ponad ośmiu lat. Ostatnio trochę więcej niż wcześniej J bo od ośmiu miesięcy dzielę się swoimi spostrzeżeniami o grach planszowych oraz pokazuje je moimi oczami na kanale On Table. Nie spodziewałam się że planszówki ponownie dostarczą mi tyle fantastycznych emocji. Weszłam w ten świat na nowo, tym razem w innej roli. Dzięki połączeniu pasji do gier i dzieleniu się nią z widzami, robię coś co sprawia mi wielką przyjemność. Przede wszystkim jednak jestem graczem. A w grach bez prądu, cenie najbardziej bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem. Gry to relacje między ludzkie i w rozgrywkach najcenniejsze są emocje ponad stołem.

Kamil Lazarowicz

Założyciel bloga „Kostki zostały rzucone!”, archeolog (niepraktykujący), komiksowy nerd (uwielbia Marvela), fan dobrej fantastyki i uroczych kotów. W planszówki zaczął grać w latach 90 (dziwne gry typu roll and move z rodzicami, a potem „inspirowany” Magią i Mieczem Magiczny Miecz z kumplami). Po przerwie do gier bez prądu wrócił na studiach, kiedy to okazało się, że rynek planszówek rozkwitł na nowo. Kiedyś myślał, że woli gry z klimatem, potem pokochał suchary. Obecnie uważa, że chyba po prostu lubi te całe planszówki i jak długo nie musi tłumaczyć nikomu zasad, to zagra we wszystko.

Kamil 'trx' Traks

Założyciel bloga Angry Boardgamer. Z grami planszowymi związany od 2014 roku. Wielki fan gier z klimatem, ale nie pożałuje również czasu na porządne euro. Przed planszówkami jego największą pasją były gry fabularne, z którymi związany był praktycznie od dziecka. Lubi uzasadnioną losowość — gry planszowe mają sprawiać mu przyjemność, a nie wrażenie nadgodzin z Excelem w roli głównej. Czemu „angry” chcielibyście zapytać? Ano, raczej nie szczędzi języka, gdy trzeba. Chociaż i tak ostatnio trochę złagodniał. „Pisze jak jest”. Jeżeli coś mu się nie podoba, to nie boi się o tym mówić.

Krzysztof Olszewski

Wraz z żoną, Beatą, tworzą parę wytrawnych graczy. Co roku organizują Brzeski Festiwal Gier Planszowych.

Krzysztof 'Custodian' Szarawarski

Za dnia przedsiębiorca na rynku nieruchomości, po godzinach twórca bloga Custodian of Mecatol Rex na platformie ZnadPlanszy. Ojciec dwójki wspaniałych dzieci, mąż, bloger, promotor gier planszowych, które nie tylko recenzuje lecz także przekłada na język polski na rzecz rodzimych wydawnictw. O sobie mówi, że choć wygląda młodo, dobrze pamięta co łączyło ołówek z kasetą magnetofonową… Albo czym właściwie były kasety magnetofonowe. Zaczynał jak wielu, od Magii i Miecza w latach 90-tych. Obecnie najchętniej sięga po zaawansowane gry planszowe o kosmicznych cywilizacjach. Nie ogranicza się jednak tylko do nich, często sprawdzając, co mają do zaoferowania „suche” gry euro. Miłośnik Star Treka, Battlestar Galactica, a także literatury z gatunków kryminału, sensacji, militariów i fantastyki naukowej.

Leszek W. 'asiok' Kowalski

Gracz, pasjonat, popularyzator wśród wszystkich znajomych i nieznajomych – i to niezależnie od ich chęci. Największe życiowe osiągnięcia – szczęśliwa rodzina i wygrana w jednym z konkursów WC (kolejność osiągnięć alfabetyczna). Najbardziej lubi gry ciężkie, ale w lekkie też zagra. Lubi gry z planszą, ale karciankom nie odmówi. Z pasją zagra w suche euro, ale w party-game odda wszystkie siły. A najgorsze chwile przeżywa po uświadomieniu sobie że tak wiele gier na świecie a tak mało czasu. W wolnych chwilach – jeden z ojców założycieli gliwickiego Stowarzyszenia Gier Planszowych „Gambit”.

Łukasz Trochimiuk

Za dziecka wielki fan Magicznego Miecza. Pasjonat nowoczesnych gier planszowych od 2011 r. Redaktor Games Fanatic od 2015 r. Autor ponad 160 recenzji, właściciel niemal 250 planszówek miłośnik gier rodzinnych i średnio zaawansowanych euro. Nigdy nie odmówi partii w 7 Cudów Świata i Zamki Burgundii.

Łukasz Włodarczyk

Programista i miłośnik sztucznej inteligencji. Przygodę z planszówkami rozpoczął od pierwszej edycji „Magii i Miecza”. Ponieważ z kośćmi nie radzi sobie najlepiej, preferuje złożone tytuły i sprytne mechaniki. Jedyny ‚przystołowy’ eurosucharowiec, który preferuje ten rodzaj gier nad grami ameri. Od początku istnienia strony zajmuje się korekcją tekstów (80% całości), recenzent i przede wszystkim gracz.

Maciej 'mat_eyo' Matejko

Rocznik ’86, w planszówki gra nałogowo od 2010 roku. Prowadzi bloga na platformie ZnadPlanszy i jest redaktorem miesięcznika Rebel Times. Miłośnik ciężkich euro, w grach szuka przede wszystkim innowacyjnych i satysfakcjonujących połączeń różnych mechanik. Poza planszówkami zapalony gracz video, fan sportu i wielbiciel jamników.

Maciek 'Ciuniek' Poleszak

Współzałożyciel podcastu Gradanie na platformie ZnadPlanszy. Oprócz nagrywania cotygodniowych odcinków o grach również pisze. Publikował na łamach Paradoksu, Board Times, Rebel Times oraz Kuriera Planszowego. Na co dzień zajmuje się dłubaniem w ziemi na jednej z podlubelskich wsi. W planszówkach szuka przede wszystkim treningu dla szarych komórek. Strategiczne planowanie, zarządzanie zasobami, budowanie silników, drzewka technologiczne, łańcuchy produkcji… to jest to, co tygrysy lubią najbardziej.

Magdalena Walczak-Grudzka

Szczęśliwa żona i mama cudownej 7-latki. Z zawodu dziennikarka, z wykształcenia polonistka a z zamiłowania od marca 2016 roku recenzentka gier dla „Przystanku Planszówka”. Długo myślała, że szukanie hobby zostanie jej hobby… Ale gdy odkryła świat Warhammera FRP oraz planszówek, od razu wpadła po uszy. Jak to kobieta – uwielbia ładne gry, najlepiej pełne gadżetów, ale bynajmniej nie infantylne. Nie lubi czytać instrukcji, za to lubi ameritrashe, kooperacje z motywem zdrajcy, nieprzewidywalne zwroty akcji, szybkie tempo, mnóstwo negatywnej interakcji i na koniec… wielkie „BUM!”.

Marcin Korzeniecki

W życiu ma bardzo proste priorytety: rodzina, praca, gry planszowe, potem nic i jeszcze długo nic i wreszcie jakieś inne przyziemne sprawy (na przykład jedzenie i sen). Od 2007 roku do dziś (z małymi przerwami) redaktor Świata Gier Planszowych. Publikował na łamach papierowych wydań magazynu, a później współtworzył serwis internetowy. Dawniej pomagał przy organizacji konwentu Pionek, obecnie aktywnie rozkręca życie planszowe w Gliwicach. Za szczytowe osiągnięcia uważa małżeństwo, dwójkę dzieci i regularne ogrywanie Leszka „asioka” (innego członka kapituły ) przy planszy. Razem z Leszkiem i Pawłem (Tiamatem) założyli Stowarzyszenie Gier Planszowych Gambit i dumnie je prowadzą.

Marcin Martyniuk

Związany z serwisem Poltergeist, w którym zajmuje się koordynacją działu gier planszowych. Z grami zbratał się kilka lat temu za sprawą niezobowiązujących partyjek magnetycznych szachów, po czym zaczął sięgać po nowoczesne planszówki i sięga po nie do dziś. W grach planszowych najbardziej ceni sobie główkowanie i brak jedynej słusznej drogi do zwycięstwa. Od pierwszego spotkania z Psem Baskerville’ów i Władcą Pierścieni pochłania fantastykę i kryminały w każdym wydaniu. Latami próbował odzwyczaić organizm od snu, lecz z marnym skutkiem.

Marcin Szmidt

Producent TV i przedsiębiorca. Współprowadzący kanał PoGraMy TV, gdzie wraz z Piotrem ocenia, prezentuje i ogrywa gry planszowe. Znany z ciętego, bezkompromisowego języka, ostrego żartu i miłości do gier euro. Lubi Monty Pythona, impro i eksperymentalnego Rocka. Jego pierwszą poważną planszówką był Labirynt więc można powiedzieć, że w planszówki gra od ponad 20 lat

Marek 'Lothrain' Zajdler

Z grami planszowymi za pan brat od późnego Gierka. Chwilowa zdrada na rzecz RPG trwała lat kilka i dopiero Agricola na półkach sklepowych otworzyła na nowo oczy na świat planszówek. Choroba nie minęła do dziś. Na co dzień w świecie czarno-białej fotografii, po godzinach eurosucharzysta z tendencją do wschodnich klimatów, nie odmawiający jednak partyjki w żaden…, no, może w większość tytułów. Przewinął się tu i ówdzie w stopkach instrukcji, ale przede wszystkim tłumaczy zasady rzeszom nowych, którzy wchodzą do hobby i starych, którym czytać się nie chce. Prywatnie mąż zarażonej Feldmanią i ojciec dwóch urwisów.

Mariusz Serafin

Jest założycielem grupy Fani Gier. Działa jako koordynator, animator i recenzent. Organizuje eventy, festiwale, spotkania integracyjne i warsztaty z grami planszowymi. Jest autorem strony fanigier.net. Od 2014 roku zorganizował ponad 200 wydarzeń w lokalach, firmach i instytucjach kultury (szkoły, biblioteki, domy kultury).

Michał 'Board Master' Solan

Jego dwie pasje to nieruchomości i oczywiście planszówki. Jako ekonomista jest fanem wszelkiego typu eurogier w każdej postaci. Z kolei jako prawnik uwielbia reguły, a w szczególności ich tłumaczenie współgraczom. Przygodę z grami rozpoczął w erze Gwiezdnego Kupca. Planszówkowy chomik – zbieracz . Jeden z redaktorów portalu Board Times. Współorganizator wydarzeń planszówkowych. Ulubiony typ gier to kooperacje. Planszówki to dla niego przede wszystkim zabawa i okazja do spotkania ze znajomymi oraz poznania nowych ludzi, a nie aspekt rywalizacji.

Michał 'Garg' Mijal

Gram pracując i pracuję grając. Poza czasem poświęconym planszówki w ramach hobby, sporą część mojej pracy zawodowej także stanowią gry, bo opisuję je i badam z punktu widzenia ludologa. Czyli w pracy pogram ze studentami, w domu z dziećmi, a potem to wszystko opiszę w recenzji lub artykule. Stąd staram się łączyć różne perspektywy i pokazywać powiązania pomiędzy recenzowanymi tytułami. Może w ten sposób więcej osób zawita do wspaniałego świata gier.

Michał Sieńko

Z wykształcenia historyk, z zamiłowania fantasta. Fan planszówek i gier fabularnych. Zawodowo związany z grami planszowymi od 2011, w fandomie od 2005 roku. Współzałożyciel Fabryki Gier Historycznych i projektant gier (współautor: “Sigismundus Augustus. Dei gratia rex Poloniae”, “Bohaterowie Wyklęci”, “First to Fight”, “Lublin 1317-2017”, “Literaci Lubelszczyzny” oraz „Historia Lublina”). Od wielu lat zaangażowany w środowisko fantastyczne oraz organizator konwentów w Lublinie, w tym także z grami planszowymi (Arena Gier, Dragon, Falkon, Historykon, Lubelskie Dni Fantastyki). Obecnie prowadzi Fundację zajmującą się m.in. promowaniem i tworzeniem gier bez prądu, edukacją nieformalną i organizacją eventów kulturalnych i edukacyjnych. Autor wielu gier miejskich oraz larpów i Mistrz Gry z wieloletnim stażem. W grach szuka dobrej rozrywki i emocji. Nie daje się zwieść ładnej oprawie graficznej, zdecydowanie szuka czegoś więcej w grze, niż ładnych ilustracji. Połączenie klimatu, tematu i mechaniki uważa za najważniejszy element każdej planszówki.

Piotr Struś

Od sierpnia 2017 roku jestem recenzentem bloga Diceland. W tym czasie udało mi się opublikować 46 recenzji. Jestem także autorem artykułów dotyczących kampanii na Kickstarterze. O sobie: Gry planszowe ponownie zawitały pod mój dach w 2012 roku, kiedy to wspólnie z dziewczyną postanowiliśmy znaleźć ciekawy sposób na spędzanie wolnego czasu. Rozpoczęło się od Ticket to Ride i jak się domyślacie dalej poszło już z górki. Od tego czasu sporo się zmieniło. Dziewczyna zmieniła się w żonę, zaś planszówki stały się ważną częścią naszego życia. Jak zapewne każdy planszówkowicz również i ja przeszedłem etap dojrzewania. Obecnie, znając już sporą liczbę gier, jestem zdecydowanie bardziej krytyczny, dzięki czemu udaje mi się utrzymać własną kolekcję w racjonalnych ryzach. Coraz większe doświadczenie i chęć uzewnętrznienia swoich przemyśleń sprawiły, że od ponad roku możecie przeczytać teksty mojego autorstwa na blogu Diceland.

Rafał Bobryk

Założyciel i od 4 lat prowadzący kanał Board Games TV, który powstał z chęci podzielenia się odczuciami z rozegranych partii. Bakcyla na gry planszowe załapał 6 lat temu, kiedy to na urodziny dostał grę Cludo. I wtedy się zaczęło. Po 2 latach poszukiwań i niezliczonych partiach wyklarował się jego ulubiony styl gier : euro, najlepiej z mechanizmem worker placemet, zaś ulubione tytuły to: El Grande , Marco Polo, CO2, Tikal, Vinhos, Bora Bora. Wolny czas poświęca na testowanie gier oraz na tworzenie swojego kanału.

Sebastian Adamiak

Łodzianin od urodzenia po dziś dzień. Z wykształcenia matematyk, z zawodu pracownik sektora bankowego. Według aktualnie przyjętych definicji, w nowoczesne gry planszowe gram od trzynastu lat. Chyba, że uwzględnimy Magię i Miecz, czy gry Encore, w które grałem już 20 lat temu. Swoją miłością do planszówek dzielę się za pomocą recenzji, które piszę od dwóch lat. Jestem fanem gier klimatycznych i wojennych, choć moim ulubionym twórcą jest Mac Gerdts. Niezmiennie od lat na szczycie mojego rankingu gier znajduje się Twilight Imperium. Prywatnie jestem wielkim fanem science-fiction ogólnie, a Star Treka w szczególności.

Sebastian Lamch

Wychowany na grach RPG Mistrz Gry, którego miłość do klimatu przysłania nawet losową mechanikę. W prywatnym życiu ojciec i mąż, który gra na wszystkim i we wszystko. U nas odpowiedzialny za platformy Crowdfundingowe i ich kampanie. Jest to osoba która 24/7 przegląda KSa i szuka perełek spośród setek kampanii.

Sebastian 'rattkin' Zarzycki

Gracz totalny. Miłośnik zarówno gier planszowych jak i wideo. Ceni w grach udane połączenia klimatu i mechaniki, interakcję między graczami i narrację emergentną (spontaniczną) nad stołem. Przepada za grami hybrydowymi, nie przepada za zdobywaniem punktów za wszystko i zamieniania jednych kosteczek w drugie. Da się go uwieść dobrze opowiedzianą historią. Duża liczba zagranych tytułów i krytyczne usposobienie sprawiają, że grom trudno go do siebie przekonać, ale gdy to się już stanie, osypie je złotem i zachęci każdego. Entuzjasta rozbierania gier na czynniki pierwsze i merytorycznych dyskusji o plusach dodatnich i ujemnych. Oficjalnie – mieszkający w Poznaniu programista z wieloletnim stażem, nastawieniem Pilota Pirxa i 30+ na karku. Po cichu – samozwańczy game designer, na sali adept taijiquan stylu yang i chen. Zawsze gra niebieskim. Postać niejednoznaczna, znana z kontrowersyjnych lub niepopularnych opinii. Ulubiona gra – Android: Netrunner. Liczba gier w kolekcji: 200+.

Sławek Wiechowski

Specjalista od rynku gier planszowych, nauczyciel, trener. Ekspert od adaptowanie gier do celów edukacyjnych, uczenia się poprzez nowoczesne gry planszowe, wykorzystania gier jako narzędzi diagnostycznych i profilaktycznych w edukacji dzieci i młodzieży. Odznaczony przez prezydenta Polski w roku 2011 tytułem Wychowawca roku. Założyciel największego w Polsce klubu gier planszowych Pionkolandia, a także autor i projektant gier planszowych. Jest również animatorem kultury, organizuje szereg imprez kulturalnych, eventów, konkursów i turniejów ogólnopolskich. Z zamiłowania fotograf i amator biegów.

Tomasz 'Gambit' Dobosz

Leciwy już człowiek. Rocznik 76, XX wieku. Niektórzy mówią, że trzeba już złomować, ale się nie daje. Ciągle działa, dzięki swoim najlepszym cechom charakteru, czyli złośliwości i wyjątkowej wredocie. Wychowany na Dungeons & Dragons i innych RPG, a także na ośmiobitowych komputerach. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec. Córka Oliwia, urodzona na początku 1999, syn Gabriel urodzony na początku 2008 roku, żona Żaneta…nie powiem kiedy urodzona…w każdym razie ma 18 lat (wartość prawdziwa niezależnie od tego kiedy to czytacie). O grach wszelakich (komputerowych i planszowych) pisze już od kilkunastu lat. O planszówkach pisze od ponad 10 lat, a nagrywa trochę krócej. Publikuje na łamach Gildia.pl, Rebel Times, ZnadPlanszy i na swoim kanale YouTube pod nazwą GambitTV.

Tomasz Pamrów

Na Forum Gry Planszowe pseudonim Kaszkiet. Autor Planszowych Sucharów – najbardziej zasmucającego miejsca w planszówkowym internecie. Laureat nagrody Zdjęcie Roku BGG 2016. Fan Reinera Knizii i interakcji w grach, choć lubi też czasem pasjansowate euro. Zagra we wszystko, choć nie we wszystko drugi raz. Uważa, że temat planszówki musi co najmniej pomagać mechanice, a ładne wydanie wpływa na przyjemność z grania.

Tomasz Waldowski

Styczność ze wszelkimi rodzajami gier ma od dziecka. Zainteresowanie zaczęło się od komputerowych, następnie ewoluowało w karciane (Doom Trooper, Middle Earth: The Wizard) RPG i bitewne (Warhammer Fantasy Battle i Warhammer 40000), a w chwili obecnej zatrzymało się na planszowych, w które wciągnęła gra Eclipse. Od 2013 roku wraz żoną prowadzi stronę for2players.pl, która przedstawia planszówki z perspektywy rozgrywek dwuosobowych.

Wiktor Szafranowicz

Gry towarzyszyły mu już od dziecka, kiedy to spędzał czas przy prostych tytułach pokroju chińczyka. Jako nastolatek utonął w świecie kolekcjonerskiego Magica, który z czasem przerodził się w fascynację nowoczesnymi planszówkami. Od dłuższego czasu grywa nałogowo, prowadząc z żoną blog Planszówki we dwoje już od kilku lat. Jako fan dobrej fantastyki, w niemal każdym wydaniu, przychylnie spogląda na nią też w grach planszowych. Do gier podchodzi bez uprzedzeń czerpiąc radość zarówno z cięższych, jak i ciekawych rodzinnych tytułów.