Anna Karowicz

Neurologopeda i pedagog łącząca terapię mowy z grami planszowymi. Wierzy w naukę przez zabawę i dzięki temu świetnie się bawi pracując. W grach ceni zarówno edukacyjną stronę jak i radość płynącą z rozgrywki. Swoją miłością zaraża nie tylko w gabinecie, ale również recenzując planszówki (na blogu Nauka to też sztuka) i książki (Kto czyta – nie pyta). W wolnych chwilach gra na ukulele.

Anna Polkowska

Założycielka portalu Board Game Girl i współorganizatorka warszawskiego klubu gier planszowych Zgrany Wawer – w tym jego pionierskiej wersji Zgrany Wawer Trudne Gry, podczas której gracze z całej Polski spotykają się, by grać wyłącznie w najbardziej wymagające tytuły. W swojej domowej kolekcji ma blisko tysiąc gier – planszówki już dawno opanowały wszystkie regały, teraz pną się dumnie w coraz to nowych stosach. Bo Ania przede wszystkim lubi poznawać nowe gry, choć ma też kilka ulubionych do których często wraca. Najbardziej ceni klasyczne euro. Dużo gra z dziećmi w gry familijne i imprezowe. Docenia aspekt edukacyjny w planszówkach, choć nie przepada za grami typowo edukacyjnymi.

Anna Wakulak

Wydawca, redaktor naczelna profesjonalnego magazynu branżowego „Rynek Zabawek” oraz portalu informacyjnego www.rynekzabawek.pl. Z branżą zabawkarską i gier planszowych związana od ponad 18 lat. To osoba z olbrzymią ekspercką wiedzą na temat sektora artykułów dla najmłodszych i doświadczeniem wydawniczym. Pasja, energia i dobre relacje służą jej do tworzenia fachowych, wyróżniających się mediów branżowych. Pasjonuje się grami, szczególnie rodzinnymi i tymi skierowanymi do dzieci. Prywatnie mama 8-letniej Leny.

Agnieszka 'Scheherazade' Weidemann

Nowoczesne planszówki poznałam w Niemczech i od 2007 r. jestem ich wielbicielką. W 2011 r. rozpoczęłam współpracę z GamesFanatic, później ze Światem Gier Planszowych, Kurierem Planszowym, a obecnie działam na ZnadPlanszy.pl. Od wielu lat wolontariacko krzewię zamiłowanie do gier wśród dzieci i młodzieży. Jako recenzent sięgam przede wszystkim po lekkie gry dla dzieci i młodzieży, oraz rodzinne, mimo, że sama wybieram dla siebie bardziej wymagające tytuły. Granie i pisanie o grach sprawia mi ogromną przyjemność.

Balint Wojciech Lengyel

Miłośnik szeroko pojmowanej fantastyki, gier planszowych, historii Bizancjum oraz madziarskiej kuchni. Wychowany wieki temu na tytułach wydawanych przez Encore, pierwszej dostępnej edycji Magii i Miecza. Od wielu lat zakochany w karciankach Middle-Earth: The Wizards oraz Lord of the Rings. Moja wielka przygoda z planszówkami rozpoczęła się w 2011 roku od zakupu Filarów Ziemi, a dalej poszło już błyskawicznie. Od blisko pięciu lat związany jestem z serwisem Polter, dla którego regularnie publikuje, przez dwa lata pełniąc również funkcję koordynatora działu gier planszowych. W planszówkach przekładam sprawną mechanikę nad fabularne ornamenty, co stawia go w gronie sceptyków w stosunku do gier zza Oceanu. Cenię sobie sprawnie działające warianty dwuosobowe oraz tytuły wymagające skupienia. Ulubieni projektanci to Bruno Cathala, Uwe Rosenberg oraz Stefan Feld.

Karolina Obrzut

Karolina Obrzut, dyrektor ds. rozwoju własnych dzieci. Z pasji do literatury dziecięcej i gier planszowych założyłam bloga Dżin z tomikiem, w którym od półtora roku polecam innym rodzicom tytuły, które przetestowałam na 5,5-letniej Mai i 7,5-letniej Zuzi. Lubię wszystkie gry, które angażują moje dzieci, ale największą satysfakcję sprawiają mi te, które wymagają główkowania.

Magdalena Walczak-Grudzka

Szczęśliwa żona i mama cudownej 7-latki. Z zawodu dziennikarka, z wykształcenia polonistka a z zamiłowania od marca 2016 roku recenzentka gier dla „Przystanku Planszówka”. Długo myślała, że szukanie hobby zostanie jej hobby… Ale gdy odkryła świat Warhammera FRP oraz planszówek, od razu wpadła po uszy. Jak to kobieta – uwielbia ładne gry, najlepiej pełne gadżetów, ale bynajmniej nie infantylne. Nie lubi czytać instrukcji, za to lubi ameritrashe, kooperacje z motywem zdrajcy, nieprzewidywalne zwroty akcji, szybkie tempo, mnóstwo negatywnej interakcji i na koniec… wielkie „BUM!”.

Marek Zajdler

Z grami planszowymi za pan brat od późnego Gierka. Chwilowa zdrada na rzecz RPG trwała lat kilka i dopiero Agricola na półkach sklepowych otworzyła na nowo oczy na świat planszówek. Choroba nie minęła do dziś. Na co dzień w świecie czarno-białej fotografii, po godzinach eurosucharzysta z tendencją do wschodnich klimatów, nie odmawiający jednak partyjki w żaden…, no, może w większość tytułów. Przewinął się tu i ówdzie w stopkach instrukcji, ale przede wszystkim tłumaczy zasady rzeszom nowych, którzy wchodzą do hobby i starych, którym czytać się nie chce. Prywatnie mąż zarażonej Feldmanią i ojciec dwóch urwisów.

Mariusz Serafin

Jest założycielem grupy Fani Gier. Działa jako koordynator, animator i recenzent. Organizuje eventy, festiwale, spotkania integracyjne i warsztaty z grami planszowymi. Jest autorem strony fanigier.net. Od 2014 roku zorganizował ponad 200 wydarzeń w lokalach, firmach i instytucjach kultury (szkoły, biblioteki, domy kultury).

Michał 'Garg' Mijal

Gram pracując i pracuję grając. Poza czasem poświęconym planszówki w ramach hobby, sporą część mojej pracy zawodowej także stanowią gry, bo opisuję je i badam z punktu widzenia ludologa. Czyli w pracy pogram ze studentami, w domu z dziećmi, a potem to wszystko opiszę w recenzji lub artykule. Stąd staram się łączyć różne perspektywy i pokazywać powiązania pomiędzy recenzowanymi tytułami. Może w ten sposób więcej osób zawita do wspaniałego świata gier.

Michał Sieńko

Z wykształcenia historyk, z zamiłowania fantasta. Fan planszówek i gier fabularnych. Zawodowo związany z grami planszowymi od 2011, w fandomie od 2005 roku. Współzałożyciel Fabryki Gier Historycznych i projektant gier (współautor: “Sigismundus Augustus. Dei gratia rex Poloniae”, “Bohaterowie Wyklęci”, “First to Fight”, “Lublin 1317-2017”, “Literaci Lubelszczyzny” oraz „Historia Lublina”). Od wielu lat zaangażowany w środowisko fantastyczne oraz organizator konwentów w Lublinie, w tym także z grami planszowymi (Arena Gier, Dragon, Falkon, Historykon, Lubelskie Dni Fantastyki). Obecnie prowadzi Fundację zajmującą się m.in. promowaniem i tworzeniem gier bez prądu, edukacją nieformalną i organizacją eventów kulturalnych i edukacyjnych. Autor wielu gier miejskich oraz larpów i Mistrz Gry z wieloletnim stażem. W grach szuka dobrej rozrywki i emocji. Nie daje się zwieść ładnej oprawie graficznej, zdecydowanie szuka czegoś więcej w grze, niż ładnych ilustracji. Połączenie klimatu, tematu i mechaniki uważa za najważniejszy element każdej planszówki.

Rafał Bobryk

Założyciel i od 4 lat prowadzący kanał Board Games TV, który powstał z chęci podzielenia się odczuciami z rozegranych partii. Bakcyla na gry planszowe załapał 6 lat temu, kiedy to na urodziny dostał grę Cludo. I wtedy się zaczęło. Po 2 latach poszukiwań i niezliczonych partiach wyklarował się jego ulubiony styl gier : euro, najlepiej z mechanizmem worker placemet, zaś ulubione tytuły to: El Grande , Marco Polo, CO2, Tikal, Vinhos, Bora Bora. Wolny czas poświęca na testowanie gier oraz na tworzenie swojego kanału.

Sławek Wiechowski

Specjalista od rynku gier planszowych, nauczyciel, trener. Ekspert od adaptowanie gier do celów edukacyjnych, uczenia się poprzez nowoczesne gry planszowe, wykorzystania gier jako narzędzi diagnostycznych i profilaktycznych w edukacji dzieci i młodzieży. Odznaczony przez prezydenta Polski w roku 2011 tytułem Wychowawca roku. Założyciel największego w Polsce klubu gier planszowych Pionkolandia, a także autor i projektant gier planszowych. Jest również animatorem kultury, organizuje szereg imprez kulturalnych, eventów, konkursów i turniejów ogólnopolskich. Z zamiłowania fotograf i amator biegów.