Najczęściej Zadawane Pytania

Które gry można zgłaszać w Edycji 2025?

Gry wydane między 1 lipca 2024, a 30 maja 2025.

Czy można dokonać kilku zgłoszeń?

Jak najbardziej. Można zgłosić gry wydane od 1 lipca 2024 roku, a następnie na bieżąco zgłaszać kolejne gry, osobno lub w grupach.

Ile gier może zgłosić jedno Wydawnictwo?

Każdy Wydawca może zgłosić w konkursie maksymalnie 15 gier.

Do ilu kategorii można zgłosić pojedynczy tytuł?

Każda gra może być zgłoszona do tylko jednej z siedmiu kategorii Konkursu (gra dziecięca, rodzinna, średnio zaawansowana, ekspercka, dwuosobowa, imprezowa i przygodowa). Opis kategorii znajduje się w sekcji KATEGORIE na stronie Planszowej Gry Roku.

Czy kategoria do której została zgłoszona gra może zostać zmieniona?

Tak, jest to możliwe. Kapituła danej kategorii po zapoznaniu się z danym tytułem może zasugerować Wydawcy, by zmienić kategorię. Również Wydawca podczas trwania I etapu Konkursu może poprosić o zmianę kategorii.

Czy kategoria do której została zgłoszona gra może zostać zmieniona?

Po zakończeniu zgłoszeń kapituły wybierają w każdej kategorii maksymalnie 10 gier, które zostają nominowane do kolejnego etapu konkursu. Nominacje są podawane do publicznej wiadomości na początku września 2025 r. Gry nominowane są promowane przez Planszowa Grę Roku wybrane i warte zainteresowania. Spośród gier nominowanych kapituły wybierają dwie gry, które otrzymują równorzędne wyróżnienia i jedną zwycięską grę, która otrzymuje tytuł Planszowej Gry Roku w swojej kategorii. Wyżej opisane wybory dokonywane są w siedmiu kategoriach. Osobną procedurą objęte są wybory gry wyróżniającej się najlepszym wydaniem i najlepszej gry polskiego autora. Te dwie nagrody dotyczą gier wybieranych spośród wszystkich zgłoszeń.

Za zwycięstwo lub wyróżnienie w danej kategorii przyznawana jest specjalna statuetka. Statuetki zostaną wręczone wydawcom podczas uroczystej gali rozdania nagród.

W przypadku wątpliwości, innych pytań, zachęcamy do kontaktu pod adresem: planszowagraroku@gmail.com .