Rafał Bobryk

Założyciel i od 8 lat prowadzący kanał Board Games TV, który powstał z chęci podzielenia się odczuciami z rozegranych partii. Bakcyla na gry planszowe załapał 10 lat temu, kiedy to na urodziny dostał grę Cluedo. Po 2 latach poszukiwań i niezliczonych partiach wyklarował się jego ulubiony styl gier : euro, najlepiej z mechanizmem worker placemet. Od niedawana wielbiciel wszelakich gier dla dzieci, od momentu, kiedy córka dorosła do planszówek. Zachwycony grami Stefana Felda, Vitala Lacerdy i Simone Luciani. Wolny czas aktywnie spędza czas z rodziną .

Aleksandra Danowska

Z zawodu programista, z wyboru fan współczesnych gier planszowych, książek, fitnessu (step, tabata, zumba) i japońskich sztuk walki (aikido, shinkendo). W gry z tradycyjną talią kart i kości gra od dzieciństwa. W młodości bardzo lubiła kostkę Rubika i Mastermind. Z nowoczesnymi planszówkami związana od jednego z pierwszych gliwickich PIONKÓW, gdzie te gry zobaczyła i hobby ją wciągnęło. Chętnie jeździ na planszówkowe konwenty, gdzie poznaje nowości i ludzi z planszówkowego świata. Czynnie udziela się w grupie Czelendż – Ocalić od Zapomnienia i EduCzelendż, działa również w kapitule tej grupy. Miłośnik gier, wszelakich – nie ogranicza się do wybranych typów czy mechanik, choć mniej lubi gry licytacyjne i nie przepada za imprezowymi grami skojarzeniowymi, mimo ładnie ilustrowanych kart.

Mariusz 'Gekon' Goeck

W grach planszowych szukam przede wszystkim dobrze zaprojektowanej mechaniki. A jeśli sprawnie i rzetelnie wpisana jest w temat gry, nie potrzeba mi niczego więcej. Grafika i tytuł wystarczają mi za klimat – resztę sobie dopowiadam. W rodzinie mam młodych adeptów planszówek (8 i 9 lat), więc nie stronię od tytułów familijnych. Od jakiegoś czasu współpracuję z serwisem blogowym Angryboardgamer (www.angryboardgamer.pl).

Łukasz Kaczaniuk

Współtwórca bloga Gry Planszowe Łukasza i Pauliny (www.lip.com.pl), gość o bardzo specyficznym i wrednym poczuciu humoru. Każdą wolną chwilę poza dość intensywnym życiem zawodowym dzielę pomiędzy dwie pasje, zwiedzanie wszelkiej maści obiektów związanych z historią wojskowości, głównie z okresu II Wojny Światowej oraz gry planszowe. Nasz blog powstał z myślą o popularyzacji przeróżnych odmian gier bez prądu wśród nie tylko graczy, ale również osób, które nowoczesnych planszówek jeszcze nie miały okazji poznać. Nie trzymamy się kurczowo jednego gatunku, nie skupiamy się na nowościach dostępnych wyłącznie za granicą. Szukamy na polskim rynku gier, które w naszej bardzo subiektywnej ocenie mają w sobie ‚To Coś’.

Anna Karowicz

Neurologopeda i pedagog łącząca terapię mowy z grami planszowymi. Wierzy w naukę przez zabawę i dzięki temu świetnie się bawi pracując. W grach ceni zarówno edukacyjną stronę jak i radość płynącą z rozgrywki. Swoją miłością zaraża nie tylko w gabinecie, ale również recenzując planszówki (na blogu Nauka to też sztuka) i książki (Kto czyta – nie pyta). W wolnych chwilach gra na ukulele i przemierza kilometry z ukochanym psem Idefixem.

Magda Kordaszewska

Terapeuta Integracji sensorycznej, prezenterka, youtuberka, ekspert ds. Produktów dla dzieci. Strona: zabawkowicz.pl

Balint Wojciech Lengyel

Zakochany w planszówkach od czasów Bogów wikingów oraz rodzimej edycji Magii miecza, urodzony miłośnik karcianek oraz wszelkich gier kolekcjonerskich. Nowoczesnymi planszówkami zajmuje się od roku 2010, zaś w roku 2013 nawiązałem trwającą do dzisiaj współpracę z serwisem Polter (Polter.pl). Skostniały miłośnik euro sucharów i wszystkiego gdzie można układać, przekładać i podbierać karty, kafelki i kostki. Dla równowagi unika wielogodzinnych ameri. Lubi pokazywać, omawiać i demować gry znajomym, dzieciom oraz wszystkim tym osobom, które wykażą odrobinę zainteresowania i chęci.

Michał 'Garg' Mijal

Gram od dzieciństwa, ale w nowoczesne gry planszowe wsiąkłem dopiero około 2008. Teraz zaś gram pracując i pracuję grając. Poza czasem poświęconym na planszówki w ramach hobby, sporą część mojej pracy zawodowej także stanowią gry, bo opisuję je i badam z punktu widzenia ludologa. Czyli w pracy pogram ze studentami, w domu z dziećmi lub ze znajomymi, a potem to wszystko opiszę w recenzji lub artykule (publikuję zwykle na GamesFanatic i w różnych czasopismach naukowych). Przy okazji projektuję też gry na swoje zajęcia oraz dla różnych instytucji, ale najwięcej czasu zajmuje mi jednak granie z trójką moich dzieci oraz poznawanie nowych tytułów.

Hubert Miłoś

Właściciel kanału HUMIgraj , miłośnik gier planszowych , gier fabularnych i strategicznych gier bitewnych. Tester prototypów.

Alicja Olejniczak

W domowej kolekcji około 200 gier, od zręcznościówek poprzez deck buildingi, przygodòwki, do najsuchszych euraskòw. Gram we wszystko, jeśli mi się podoba, niezależnie od mechaniki. Nie ukrywam, lubię wygrywać. W planszowym świecie od dawna, w tym recenzenckim prawie dwa lata. Piszę dla ZnadPlanszy.pl (gralutka.znadplanszy.pl), ale znajdziecie mnie też na YouTube i Instagramie. Zabrałam się także za tworzenie gier dla dzieci z racji zawodu nauczycielki. Jak nie gram w planszòwki i nie uczę młodych umysłòw, to chodzę po gòrach, uprawiam geocaching i brzdękam na gitarze. Aha, no i mam dwa koty, to ważne w planszowym świecie.

Krzysztof Olszewski

Szczęśliwy mąż i dumny tato dwóch córek, wieloletni nauczyciel, który wytrwale zaraża ludzi swoimi pasjami. Razem z żoną w 2008 roku zainicjowali i do tej pory organizują Brzeski Festiwal Gier Planszowych – odbywający się w pięknych, zabytkowych salach Ratusza. Od dziesięciu lat współorganizuje Międzynarodowy Turniej w Carrom (indyjski bilard). Organizuje Międzyszkolne Turnieje Gier Planszowych (w największym bierze udział około 500 uczestników). Prowadzi lekcje oraz warsztaty dla nauczycieli dotyczące zastosowania gier planszowych w procesie edukacyjnym. Sam woli tytuły cięższego kalibru, którym oddaje się podczas czwartkowych kolacji z kumplami pod Lipą. Człowiek orkiestra, społecznik, współpracuje z różnymi stowarzyszeniami i instytucjami, a od pięciu lat współorganizator „swojego oczka w głowie” gry miejskiej Książęce Manewry.

Krzysztof Pilch

Redaktor naczelny serwisu Board Times i organizator plebiscytu Planszowe Gram Prix. Z wykształcenia pedagog, pracuje w jednym z lubelskich liceów. Promotor gier planszowych, prowadzi cykliczne zajęcia z dla dzieci i młodzieży. Miłośnik klimatu w grach, uwielbia gdy planszówka wciąga graczy w ciekawą historię ale estetycznym euro też nie pogardzi. Na co dzień odkrywa planszówki dla dzieci z dwoma synami – pięcioletnim Dominikiem i trzyletnim Ignacym.

Anna Polkowska

Założycielka portalu Board Game Girl i współorganizatorka warszawskiego klubu gier planszowych Zgrany Wawer – w tym jego pionierskiej wersji Zgrany Wawer Trudne Gry, podczas której gracze z całej Polski spotykają się, by grać wyłącznie w najbardziej wymagające tytuły. W swojej domowej kolekcji ma blisko tysiąc gier – planszówki już dawno opanowały wszystkie regały, teraz pną się dumnie w coraz to nowych stosach. Bo Ania przede wszystkim lubi poznawać nowe gry, choć ma też kilka ulubionych do których często wraca. Najbardziej ceni klasyczne euro. Dużo gra z dziećmi w gry familijne i imprezowe. Docenia aspekt edukacyjny w planszówkach, choć nie przepada za grami typowo edukacyjnymi.

Kamil 'Sythriel' Pruski

Pracował w wydawnictwie gier planszowych G3, aktualnie zatrudniony w firmie z branży e-commerce. Po godzinach redaktor na blogu Angry BoardGamer (http://angryboardgamer.pl) i w serwisie Nintendo Switch Polska (http://nintendoswitch.pl). Poza planszówkami pasjonuje się grami fabularnymi (RPG), planszowymi i wideo. Do jego innych zainteresowań należy m.in. fantastyka, komiks superbohaterski, koszykówka i science-fiction z uniwersum Gwiezdnych Wojen na czele. Entuzjasta szeroko pojętej popkultury i piwa kraftowego. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec dwójki dzieci.

Mariusz Serafin

Założyciel warszawskiej grupy Fani Gier. Działa jako koordynator, animator i recenzent. Organizuje eventy, festiwale, spotkania integracyjne i warsztaty z grami planszowymi, głównie w Warszawie. Podczas wydarzeń przekonuje do pasji, którą sam zaraził się wiele lat temu. Bo planszówki to nie tylko gry, ale przede wszystkim kontakt z drugą osobą. Od 2014 roku zorganizował ponad 400 wydarzeń w lokalach, firmach i instytucjach kultury (szkoły, biblioteki, domy kultury). Aktualnie największym eventem jest organizowany raz w miesiącu Festiwal Gier: Niedziela z planszówkami w Galerii Młociny.

Anna Wakulak

Wydawca, redaktor naczelna profesjonalnego magazynu branżowego „Rynek Zabawek” oraz portalu informacyjnego www.rynekzabawek.pl. Z branżą zabawkarską i gier planszowych związana od ponad 18 lat. To osoba z olbrzymią ekspercką wiedzą na temat sektora artykułów dla najmłodszych i doświadczeniem wydawniczym. Pasja, energia i dobre relacje służą jej do tworzenia fachowych, wyróżniających się mediów branżowych. Pasjonuje się grami, szczególnie rodzinnymi i tymi skierowanymi do dzieci. Prywatnie mama 8-letniej Leny.

Sławomir Wiechowski

Pasjonat i miłośnik gier planszowych. Prywatnie fotograf, nauczyciel, trener, mentor oraz projektant gier planszowych. Założyciel klubu gier planszowych Pionkolandia.

Marek Zajdler

Z grami planszowymi za pan brat od późnego Gierka. Chwilowa zdrada na rzecz RPG trwała lat kilka i dopiero Agricola na półkach sklepowych otworzyła na nowo oczy na świat planszówek. Choroba nie minęła do dziś i co gorsza rozwija się w najlepsze. Na co dzień w świecie czarno-białej fotografii, po godzinach eurosucharzysta z zamiłowaniem do kości, próbujący jednak wszystkiego… w granicach rozsądku. Przewinął się tu i ówdzie w stopkach instrukcji, ale przede wszystkim tłumaczy zasady rzeszom nowych, którzy wchodzą do hobby i starych, którym czytać się nie chce.