Sebastian Adamiak

Łodzianin od urodzenia po dziś dzień. Z wykształcenia matematyk, z zawodu pracownik sektora bankowego. Według aktualnie przyjętych definicji, w nowoczesne gry planszowe gram od piętnastu lat. Chyba, że uwzględnimy Magię i Miecz, czy gry Encore, w które grałem już niemalże ćwierć wieku temu. Swoją miłością do planszówek dzielę się za pomocą recenzji, które piszę od czterech lat. Jestem fanem gier klimatycznych i wojennych, choć moim ulubionym twórcą jest Mac Gerdts. Niezmiennie od lat na szczycie mojego rankingu gier znajduje się Twilight Imperium. Prywatnie jestem wielkim fanem science-fiction ogólnie, a Star Treka w szczególności.

Piotr Augustyniak

Jestem graczem w pełnym znaczeniu tego słowa, bo to właśnie gry wszelakie i w różnej formie wypełniały i współtworzyły przestrzenie mojej pasji. Od czasów pierwszego komputera Commodore C64, kiedy to zagrywałem się w kultowego Boulder Dash’a, czy grając na konsoli Nintendo 64 w fantastyczną Zeldę, odkrywałem światy interaktywnej rozgrywki. Oczywiście wirtualne światy interaktywnej rozgrywki współistniały zaraz obok zabawy na planszy, bo odpoczywając od konsoli i pożyczonego GameBoy’a, równie z wielkim zapałem i pasją siadałem do planszy i kart, kiedy jako dzieciak stawialiśmy hotele w Eurobiznes, walczyliśmy z potworami w grze Magia i Miecz, czy rodzinnie grając w Scrabble oraz Grzybobranie. Pasja pozostała i nadal rozwija i pobudza moją wyobraźnię, bo właśnie to, co najbardziej cenię w grach, zarówno tych „bez prądu” jaki i tych „z prądem”, to możliwość zamieszkiwania innych światów, niepowtarzalna okazja do ich współtworzenia i eksplorowania. W grach najbardziej cenię przygodę i klimat, zarówno w tych ameri jak i euro. Ponadto do planszy przyciąga mnie aspekt społecznej integracji oraz spotkania z drugim człowiekiem. Od kilku lat, zainspirowany właśnie graniem w gry bez prądu, współtworzę z przyjacielem kanał w serwisie YouTube „PoGraMyTV”, który propaguje kulturę grania w nowoczesne gry planszowe, ale również jest miejscem rozrywki, gdzie plansza i kości stają się pretekstem do wspólnego spotkania. To również miejsce, gdzie mogę dzielić się swoim zamiłowaniem do teatru improwizacji i filmowych scenek aktorskich, takiej „małej kinematografii komedii”, realizowanej na potrzeby planszy i kości… Warto wspomnieć, że kanał „PoGraMyTV” jako jedyny na scenie planszówkowej współpracuję z jedyną i prawdziwą telewizją dla graczy, czyli z Polsat Games, gdzie emitowane są nasze odcinki programu rozrywkowego z ludźmi kultury i show-biznesu – GamePlay SHOW. Serwsu Ancymony!

Rafał Bobryk

Założyciel i od 8 lat prowadzący kanał Board Games TV, który powstał z chęci podzielenia się odczuciami z rozegranych partii. Bakcyla na gry planszowe załapał 10 lat temu, kiedy to na urodziny dostał grę Cluedo. Po 2 latach poszukiwań i niezliczonych partiach wyklarował się jego ulubiony styl gier: euro, najlepiej z mechanizmem worker placemet. Od niedawana wielbiciel wszelakich gier dla dzieci, od momentu, kiedy córka dorosła do planszówek. Zachwycony grami Stefana Felda, Vitala Lacerdy i Simone Luciani. Wolny czas aktywnie spędza czas z rodziną .

Bartosz Borkowski

Od 8 do 16 programista, po godzinach szalony odkrywca owoców współczesnej kultury. Teoretyk i praktyk gier wszelakich- z chęcią porozmawia zarówno o pozycjach bez prądu, jak i o ciekawych tytułach komputerowych, Od ponad dwóch lat bloger planszówkowy i autor materiałów na portalu ZnadPlanszy. Stały bywalec forum gier planszowych pod pseudonimem ‚Bary’. Planszówki zajmują szczególne miejsce w jego sercu, ponieważ potrafią one podarować wspaniałe chwile z bliskimi. Chwile, które w obecnych czasach są na wagę złota.

Daria Chibner

Gry bez prądu towarzyszą mi od ponad 8 lat, a z recenzowaniem związana od przeszło 4 lat. Redaktor w serwisach Games Fanatic. Zwolenniczka wnikliwej analizy mechaniki oraz subiektywnej dowolności w odczuwaniu klimatu. Planszówka po prostu musi być dobra, ale… w zależności od gatunku, grupy docelowej oraz zakładanej złożoności. Wszak i quiz może pokazać pazur. Prywatnie uwielbiam wielogodzinne mózgożery, w których nie chce mi się niczego przeliczać. W wolnych chwilach uczę filozofii, doktoryzuje się z filozofii, działam w Klubie Jagiellońskim, wspinam się po górach oraz karmię świnkę morską świeżym ogórkiem.

Kuba Czajka

Gram od dzieciństwa, a tamte czasy pamiętam jako wielką przygodę w świecie Magii i Miecza, Dreszcza czy też stawiania hoteli w Fortunie. Potem była dłuższa przerwa a powrót do tej wspaniałej pasji nastąpił w 2009r, gdzie wspólnie z Karolą na nowo odkrywaliśmy gry planszowe. Współtworzę GRAnatową razem z całym jej dobrodziejstwem, kanałem, patronatami i wspaniałymi ludźmi z Czelendżu Ocalić od Zapomnienia. Nie wiem czy jestem geekiem….ale wiem, że uwielbiam moją pasję. A to najważniejsze.

Aleksandra Danowska

Z zawodu programista, z wyboru fan współczesnych gier planszowych, książek, fitnessu i japońskich sztuk walki. W gry z tradycyjną talią kart i kości gra od dziecka. Z nowoczesnymi planszówkami związana od jednego z pierwszych gliwickich PIONKÓW, gdzie te gry zobaczyła i hobby ją wciągnęło. Tworzy bloga pasjeoli.pl, a w necie występuje jako PasjOla Planszowa. Jest współredaktorem bloga dziendogry.pl i działa na grupie Na dzień doGRY, na doGRAnoc. Bierze udział w Granantowa Czelendż, od jego początku. Chętnie jeździ na planszówkowe konwenty, gdzie poznaje nowości i ludzi z planszówkowego świata. Miłośnik gier wszelakich – nie ogranicza się do wybranych typów czy mechanik, daje szansę każdej grze, choć czasami tylko jedną.

Tomasz 'Gambit' Dobosz

Leciwy już człowiek. Rocznik 76, XX wieku. Niektórzy mówią, że trzeba już złomować, ale się nie daje. Ciągle działa, dzięki swoim najlepszym cechom charakteru, czyli złośliwości i wyjątkowej wredocie. Wychowany na Dungeons & Dragons i innych RPG, a także na ośmiobitowych komputerach. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec. Córka Oliwia, urodzona na początku 1999, syn Gabriel urodzony na początku 2008 roku, żona Żaneta…nie powiem kiedy urodzona…w każdym razie ma 18 lat (wartość prawdziwa niezależnie od tego kiedy to czytacie). O grach wszelakich (komputerowych i planszowych) pisze już od kilkunastu lat. O planszówkach pisze od ponad 10 lat, a nagrywa trochę krócej. Publikuje na łamach Gildia.pl, Rebel Times, ZnadPlanszy i na swoim kanale YouTube pod nazwą GambitTV.

Katarzyna Dzierżęga

Jak to mówią, huragan nie jedno ma imię. Ze światem planszówek związana już parę ładnych lat, ale dopiero od niedawna ujawnia się w świecie social media. Recenzentka na stronie Diceland, aktywny uczestnik wszelkich eventów planszowych oraz zaciekły fan gier samych w sobie. Pasja, która towarzyszy mi każdego dnia i napędza do dalszego działania, jest ze mną ponad 6 lat. Jako wzrokowiec w przyszłości wiąże swoje życie z grafiką komputerową — piękne gry same się nie namalują. Zwolenniczka wnikliwej analizy mechaniki, jak również przerażających horrorów ociekających klimatem.

Mariusz 'Gekon' Goeck

W grach planszowych szukam przede wszystkim dobrze zaprojektowanej mechaniki. A jeśli sprawnie i rzetelnie wpisana jest w temat gry, nie potrzeba mi niczego więcej. Grafika i tytuł wystarczają mi za klimat – resztę sobie dopowiadam. W rodzinie mam młodych adeptów planszówek (8 i 9 lat), więc nie stronię od tytułów familijnych. Od jakiegoś czasu współpracuję z serwisem blogowym Angryboardgamer (www.angryboardgamer.pl).

Łukasz Kaczaniuk

Współtwórca bloga Gry Planszowe Łukasza i Pauliny (www.lip.com.pl), gość o bardzo specyficznym i wrednym poczuciu humoru. Każdą wolną chwilę poza dość intensywnym życiem zawodowym dzielę pomiędzy dwie pasje, zwiedzanie wszelkiej maści obiektów związanych z historią wojskowości, głównie z okresu II Wojny Światowej oraz gry planszowe. Nasz blog powstał z myślą o popularyzacji przeróżnych odmian gier bez prądu wśród nie tylko graczy, ale również osób, które nowoczesnych planszówek jeszcze nie miały okazji poznać. Nie trzymamy się kurczowo jednego gatunku, nie skupiamy się na nowościach dostępnych wyłącznie za granicą. Szukamy na polskim rynku gier, które w naszej bardzo subiektywnej ocenie mają w sobie ‚To Coś’.

Maciej Klebański

Marketingowiec pracujący na co dzień w branży zabawek. Po godzinach pasjonat gier planszowych, będących odpoczynkiem od wszelkich ekranów. Prywatnie fan anime, komiksów i Nintendo Switch. Od 2017 roku prowadzi blog Pirat Planszówek, gdzie prezentuje swoje wrażenia z ogrywanych tytułów. Mimo szału nowości regularnie wraca do starszych gier by poznawać korzenie gatunków. Przez ostatnie dwa lata zagrał w ponad 500 tytułów, ale wciąż wypatruje takich, które jeszcze nie gościły na jego stole. W domowej kolekcji królują u niego eurasy, ale wierzy, że każdy tytuł zasługuje na chociaż jedną szansę.

Magda Kordaszewska

Terapeuta Integracji sensorycznej, prezenterka, youtuberka, ekspert ds. Produktów dla dzieci. Strona: zabawkowicz.pl

Marcin Korzeniecki

Współzałożyciel Stowarzyszenia Gier Planszowych Gambit, autor bloga SGP Gambit Gliwice na platformie Znad Planszy oraz kanałów stowarzyszenia w mediach społecznościowych. Dawniej redaktor magazynu i serwisu Świat Gier Planszowych. W Gliwicach aktywnie rozkręca scenę planszową od 2007 roku. Fan lekkich euro i planszowy dinozaur. Pamięta czasy, kiedy Puerto Rico okupowało 1 miejsce w rankingu BGG. Instagram: http://bit.ly/gambitgliwice, Facebook: http://bit.ly/gambitfb, blog: http://bit.ly/gambitblog

Leszek W. 'asiok' Kowalski

Gracz, pasjonat, popularyzator wśród wszystkich znajomych i nieznajomych – i to niezależnie od ich chęci. Największe życiowe osiągnięcia – szczęśliwa rodzina i wygrana w jednym z konkursów WC (kolejność osiągnięć alfabetyczna). Najbardziej lubi gry ciężkie, ale w lekkie też zagra. Lubi gry z planszą, ale karciankom nie odmówi. Z pasją zagra w suche euro, ale w party-game odda wszystkie siły. A najgorsze chwile przeżywa po uświadomieniu sobie że tak wiele gier na świecie a tak mało czasu. W wolnych chwilach – jeden z ojców założycieli gliwickiego Stowarzyszenia Gier Planszowych ‚Gambit’.

Joanna 'Pingwin' Kozłowska-Pięcek

Z mlekiem matki wyssała miłość do tradycyjnej talii 52 kart – gry karciane były, są i będą obecne w jej życiu od zawsze i na zawsze. Na współczesne planszówki (jeśli nie liczyć młodzieńczego zafascynowania planszami drukowanymi w ‚Razem’ i ‚Świecie młodych’) przyszedł czas dopiero na przełomie wieków. Od 2014 roku jest redaktorem Games Fanatic (gamesfanatic.pl). Od 2017 roku prowadzi na Wydziale Pedagogicznym UW warsztaty dla studentów ‚Gry planszowe w dydaktyce i wychowaniu’. Gra we wszystko od lekkich popierdółek po zaawansowane mózgożery, preferuje jednak pozycje familijne i średniej ciężkości euro. Zawodowo informatyk, użytkownik Linuxa, fan Star Treka, niedoszły biolog, wielbiciel dinozaurów i starożytnego Rzymu, pożeracz książek, z założenia człowiek ciekawy świata – jedyne czego nie znosi to polityka i II Wojna Światowa.

Krzysztof Pilch

Redaktor naczelny serwisu Board Times i organizator plebiscytu Planszowe Gram Prix. Z wykształcenia pedagog, pracuje w jednym z lubelskich liceów. Promotor gier planszowych, prowadzi cykliczne zajęcia z dla dzieci i młodzieży. Miłośnik klimatu w grach, uwielbia gdy planszówka wciąga graczy w ciekawą historię ale estetycznym euro też nie pogardzi. Na co dzień odkrywa planszówki dla dzieci z dwoma synami – pięcioletnim Dominikiem i trzyletnim Ignacym.

Marcin Martyniuk

Związany z serwisem Poltergeist – Zrodzony z fantastyki, w którym prowadzi dział gier planszowych. Z grami zbratał się kilka lat temu za sprawą niezobowiązujących partyjek magnetycznych szachów, po czym zaczął sięgać po nowoczesne planszówki i sięga po nie do dziś. Z każdym rokiem coraz bardziej przedkłada ameritrashe nad eurogry. Od pierwszego spotkania z Psem Baskerville’ów i Władcą Pierścieni pochłania kryminały i fantastykę w każdym wydaniu. Latami próbował odzwyczaić organizm od snu, lecz z marnym skutkiem.

Maciej 'mat_eyo' Matejko

Rocznik ’86, w planszówki gra nałogowo od 2010 roku. Prowadzi bloga na platformie ZnadPlanszy, publikował również w miesięczniku Rebel Times. Miłośnik ciężkich euro, w grach szuka przede wszystkim innowacyjnych i satysfakcjonujących połączeń różnych mechanik. Poza planszówkami zapalony gracz video, fan sportu i wielbiciel jamników.

Michał 'Garg' Mijal

Gram od dzieciństwa, ale w nowoczesne gry planszowe wsiąkłem dopiero około 2008. Teraz zaś gram pracując i pracuję grając. Poza czasem poświęconym na planszówki w ramach hobby, sporą część mojej pracy zawodowej także stanowią gry, bo opisuję je i badam z punktu widzenia ludologa. Czyli w pracy pogram ze studentami, w domu z dziećmi lub ze znajomymi, a potem to wszystko opiszę w recenzji lub artykule (publikuję zwykle na GamesFanatic i w różnych czasopismach naukowych). Przy okazji projektuję też gry na swoje zajęcia oraz dla różnych instytucji, ale najwięcej czasu zajmuje mi jednak granie z trójką moich dzieci oraz poznawanie nowych tytułów.

Hubert Miłoś

Właściciel kanału HUMIgraj , miłośnik gier planszowych , gier fabularnych i strategicznych gier bitewnych. Tester prototypów.

Krzysztof Olszewski

Szczęśliwy mąż i dumny tato dwóch córek, wieloletni nauczyciel, który wytrwale zaraża ludzi swoimi pasjami. Razem z żoną w 2008 roku zainicjowali i do tej pory organizują Brzeski Festiwal Gier Planszowych – odbywający się w pięknych, zabytkowych salach Ratusza. Od dziesięciu lat współorganizuje Międzynarodowy Turniej w Carrom (indyjski bilard). Organizuje Międzyszkolne Turnieje Gier Planszowych (w największym bierze udział około 500 uczestników). Prowadzi lekcje oraz warsztaty dla nauczycieli dotyczące zastosowania gier planszowych w procesie edukacyjnym. Sam woli tytuły cięższego kalibru, którym oddaje się podczas czwartkowych kolacji z kumplami pod Lipą. Człowiek orkiestra, społecznik, współpracuje z różnymi stowarzyszeniami i instytucjami, a od pięciu lat współorganizator „swojego oczka w głowie” gry miejskiej Książęce Manewry.

Tomasz Pamrów

Dyrektor Generalny Planszowych Sucharów (facebook.com/PlanszoweSuchary) – najbardziej zasmucającego miejsca w planszówkowym internecie, słynącego m.in. z komiksowej serii Losy Euro Grzegorza. Wiedza Tomasza o grach planszowych jest tak głęboka, że czasem czytelnicy nie są w stanie pojąć niektórych żartów (tak to sobie tłumaczy). Zagra we wszystko, choć nie we wszystko drugi raz. Uważa, że temat planszówki powinien co najmniej pomagać mechanice, a ładne wydanie zwiększa przyjemność z grania. Co nie zmienia faktu, że takie El Grande, to jedna z najlepszych gier jakie powstały.

Maciek 'Ciuniek' Poleszak

Współzałożyciel podcastu Gradanie na platformie ZnadPlanszy. Oprócz nagrywania cotygodniowych odcinków o grach również pisze. Publikował na łamach Games Fanatic, Paradoksu, Board Times, Rebel Times oraz Kuriera Planszowego. Na co dzień zajmuje się dłubaniem w ziemi na jednej z podlubelskich wsi. W planszówkach szuka przede wszystkim treningu dla szarych komórek. Strategiczne planowanie, zarządzanie zasobami, budowanie silników, drzewka technologiczne, łańcuchy produkcji… to jest to, co tygrysy lubią najbardziej. Nie wyczuwa jednak wewnętrznej sprzeczności w fakcie, że na półce stoi jeszcze pudełko z którąś z części Zombicide.

Kamil 'Sythriel' Pruski

Pracował w wydawnictwie gier planszowych G3, aktualnie zatrudniony w firmie z branży e-commerce. Po godzinach redaktor na blogu Angry BoardGamer (http://angryboardgamer.pl) i w serwisie Nintendo Switch Polska (http://nintendoswitch.pl). Poza planszówkami pasjonuje się grami fabularnymi (RPG), planszowymi i wideo. Do jego innych zainteresowań należy m.in. fantastyka, komiks superbohaterski, koszykówka i science-fiction z uniwersum Gwiezdnych Wojen na czele. Entuzjasta szeroko pojętej popkultury i piwa kraftowego. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec dwójki dzieci.

Mariusz Serafin

Założyciel warszawskiej grupy Fani Gier. Działa jako koordynator, animator i recenzent. Organizuje eventy, festiwale, spotkania integracyjne i warsztaty z grami planszowymi, głównie w Warszawie. Podczas wydarzeń przekonuje do pasji, którą sam zaraził się wiele lat temu. Bo planszówki to nie tylko gry, ale przede wszystkim kontakt z drugą osobą. Od 2014 roku zorganizował ponad 400 wydarzeń w lokalach, firmach i instytucjach kultury (szkoły, biblioteki, domy kultury). Aktualnie największym eventem jest organizowany raz w miesiącu Festiwal Gier: Niedziela z planszówkami w Galerii Młociny.

Adam 'pan_satyros' Słowiński

Połowa Pełnej pary (pelnapara.znadplanszy.pl), rozgadany forumowicz, wylewny recenzent, a przede wszystkim entuzjastka planszówek w niemal każdej postaci. Od 10 lat – wraz z drugą połówką – ogrywa kolejne tytuły, poszukując w nich interesujących powiązań mechaniki z tematem. W roku 2018 zamienił pióro na mikrofon, powołując do życia planszówkowy podcast ‚Co jest grane?’ (youtube.com/c/ZnadPlanszyPełnąparą), gdzie w towarzystwie Iwony i z odpowiednią dozą humoru, ucina sobie wylewne poGRAduchy. Poza łamami bloga najpewniej spotkacie go w kinie, na koncercie lub – co najbardziej prawdopodobne – na kanapie, z książką lub padem w dłoni.

Michał Solan

Jego dwie pasje to nieruchomości i oczywiście planszówki. Jako ekonomista jest fanem wszelkiego typu eurogier w każdej postaci. Z kolei jako prawnik uwielbia reguły, a w szczególności ich tłumaczenie współgraczom. Przygodę z grami rozpoczął w erze Gwiezdnego Kupca. Planszówkowy chomik – zbieracz, posiada około 1000 gier. Współorganizator wydarzeń planszówkowych. Ulubiony typ gier to kooperacje, zaś wybrane z tych, w które mógłby ciągle grać to: Orlean, Caylus, Cywilizacja: Poprzez wieki, Santiago de Cuba oraz Pandemia. Jest redaktorem w serwisie Boardtimes, a także wiceprezesem Fundacji Rozwoju Umysłu, której zadaniem jest propagowanie planszówek wśród ludu.

Wojciech Sosnowski

Starszy pan, który kilka lat temu trochę przypadkiem nieuleczalnie zachorował na nowoczesne gry planszowe. Były szachista, stąd jego słabość do sucharów i strategicznego mulenia przy stole. Kompulsywny miłośnik fabuł, jednak głównie literackich. Były wieloletni dziennikarz dużych mediów elektronicznych, obecnie nieco z przypadku samorządowiec. Mąż i wielokrotny ojciec, wychowujący swoje dzieci również przy planszy. Recenzencko udziela się w angryboardgamer.pl.

Tomasz Waldowski

Styczność ze wszelkimi rodzajami gier ma od dziecka. Zainteresowanie zaczęło się od komputerowych, następnie ewoluowało w karciane (Doom Trooper, Middle Earth: The Wizard) RPG i bitewne (Warhammer Fantasy Battle i Warhammer 40000), a w chwili obecnej zatrzymało się na planszowych, w które wciągnęła gra Eclipse. Od 2013 roku wraz żoną prowadzi stronę for2players.pl, która przedstawia planszówki z perspektywy rozgrywek dwuosobowych.

Edyta Warmińska

Autorka bloga Bazgranie na platformie Znad Planszy (bazgranie.znadplanszy.pl). Miłośniczka eurogier, ale też małych zadziornych gier zaskakujących świeżymi pomysłami. Poszukiwaczka gier z różnych zakątków świata, w tym logicznych i tradycyjnych. W nowoczesne planszówki gra od ponad dziesięciu lat. Szczególnie ceni zgrabne połączenie tematu z mechaniką gry. Dzięki grom planszowym spełniła większość życiowych marzeń: prowadziła własną winnicę oraz galerię sztuki, zbudowała zamek, poleciała w kosmos, a nawet rozwiązała kilka kryminalnych spraw.

Marek Weihberg

Fan gier planszowych i karcianych, szczególnie tych z wariantem solo. Prowadzący kanał Tryb Solo specjalizujący się w pokazywaniu gier, w które, jak łatwo można się domyśleć, można zagrać samemu: https://linktr.ee/trybsolo.

Sławomir Wiechowski

Pasjonat i miłośnik gier planszowych. Prywatnie fotograf, nauczyciel, trener, mentor oraz projektant gier planszowych. Założyciel klubu gier planszowych Pionkolandia.

Marek 'Lothrain' Zajdler

Z grami planszowymi za pan brat od późnego Gierka. Chwilowa zdrada na rzecz RPG trwała lat kilka i dopiero Agricola na półkach sklepowych otworzyła na nowo oczy na świat planszówek. Choroba nie minęła do dziś i co gorsza rozwija się w najlepsze. Na co dzień w świecie czarno-białej fotografii, po godzinach eurosucharzysta z zamiłowaniem do kości, próbujący jednak wszystkiego… w granicach rozsądku. Przewinął się tu i ówdzie w stopkach instrukcji, ale przede wszystkim tłumaczy zasady rzeszom nowych, którzy wchodzą do hobby i starych, którym czytać się nie chce.

Sebastian 'rattkin' Zarzycki

Gracz totalny. Miłośnik zarówno gier planszowych jak i wideo. Ceni w grach udane połączenia klimatu i mechaniki, interakcję między graczami i narrację emergentną (spontaniczną) nad stołem. Przepada za grami hybrydowymi, nie przepada za zdobywaniem punktów za wszystko i zamieniania jednych kosteczek w drugie. Da się go uwieść dobrze opowiedzianą historią. Duża liczba zagranych tytułów i krytyczne usposobienie sprawiają, że grom trudno go do siebie przekonać, ale gdy to się już stanie, osypie je złotem i zachęci każdego. Entuzjasta rozbierania gier na czynniki pierwsze i merytorycznych dyskusji o plusach dodatnich i ujemnych. Oficjalnie – mieszkający w Poznaniu programista z wieloletnim stażem, nastawieniem Pilota Pirxa i 30+ na karku. Po cichu – samozwańczy game designer, na sali adept taijiquan stylu yang i chen. Zawsze gra niebieskim. Postać niejednoznaczna, znana z kontrowersyjnych lub niepopularnych opinii. Ulubiona gra – Android: Netrunner. Liczba gier w kolekcji: 200+.