Rafał Bobryk

Założyciel i od 8 lat prowadzący kanał Board Games TV, który powstał z chęci podzielenia się odczuciami z rozegranych partii. Bakcyla na gry planszowe załapał 10 lat temu, kiedy to na urodziny dostał grę Cluedo. Po 2 latach poszukiwań i niezliczonych partiach wyklarował się jego ulubiony styl gier : euro, najlepiej z mechanizmem worker placemet. Od niedawana wielbiciel wszelakich gier dla dzieci, od momentu, kiedy córka dorosła do planszówek. Zachwycony grami Stefana Felda, Vitala Lacerdy i Simone Luciani. Wolny czas aktywnie spędza czas z rodziną .

Aleksandra Danowska

Z zawodu programista, z wyboru fan współczesnych gier planszowych, książek, fitnessu i japońskich sztuk walki. W gry z tradycyjną talią kart i kości gra od dziecka. Z nowoczesnymi planszówkami związana od jednego z pierwszych gliwickich PIONKÓW, gdzie te gry zobaczyła i hobby ją wciągnęło. Tworzy bloga pasjeoli.pl, a w necie występuje jako PasjOla Planszowa. Jest współredaktorem bloga dziendogry.pl i działa na grupie Na dzień doGRY, na doGRAnoc. Bierze udział w Granantowa Czelendż, od jego początku. Chętnie jeździ na planszówkowe konwenty, gdzie poznaje nowości i ludzi z planszówkowego świata. Miłośnik gier wszelakich – nie ogranicza się do wybranych typów czy mechanik, daje szansę każdej grze, choć czasami tylko jedną.

Anna Karowicz

Neurologopeda i pedagog łącząca terapię mowy z grami planszowymi. Wierzy w naukę przez zabawę i dzięki temu świetnie się bawi pracując. W grach ceni zarówno edukacyjną stronę jak i radość płynącą z rozgrywki. Swoją miłością zaraża nie tylko w gabinecie, ale również recenzując planszówki (na blogu Nauka to też sztuka) i książki (Kto czyta – nie pyta). W wolnych chwilach gra na ukulele i przemierza kilometry z ukochanym psem Idefixem.

Magda Kordaszewska

Terapeuta Integracji sensorycznej, prezenterka, youtuberka, ekspert ds. Produktów dla dzieci. Strona: zabawkowicz.pl

Michał 'Garg' Mijal

Gram od dzieciństwa, ale w nowoczesne gry planszowe wsiąkłem dopiero około 2008. Teraz zaś gram pracując i pracuję grając. Poza czasem poświęconym na planszówki w ramach hobby, sporą część mojej pracy zawodowej także stanowią gry, bo opisuję je i badam z punktu widzenia ludologa. Czyli w pracy pogram ze studentami, w domu z dziećmi lub ze znajomymi, a potem to wszystko opiszę w recenzji lub artykule (publikuję zwykle na GamesFanatic i w różnych czasopismach naukowych). Przy okazji projektuję też gry na swoje zajęcia oraz dla różnych instytucji, ale najwięcej czasu zajmuje mi jednak granie z trójką moich dzieci oraz poznawanie nowych tytułów.

Krzysztof Olszewski

Szczęśliwy mąż i dumny tato dwóch córek, wieloletni nauczyciel, który wytrwale zaraża ludzi swoimi pasjami. Razem z żoną w 2008 roku zainicjowali i do tej pory organizują Brzeski Festiwal Gier Planszowych – odbywający się w pięknych, zabytkowych salach Ratusza. Od dziesięciu lat współorganizuje Międzynarodowy Turniej w Carrom (indyjski bilard). Organizuje Międzyszkolne Turnieje Gier Planszowych (w największym bierze udział około 500 uczestników). Prowadzi lekcje oraz warsztaty dla nauczycieli dotyczące zastosowania gier planszowych w procesie edukacyjnym. Sam woli tytuły cięższego kalibru, którym oddaje się podczas czwartkowych kolacji z kumplami pod Lipą. Człowiek orkiestra, społecznik, współpracuje z różnymi stowarzyszeniami i instytucjami, a od pięciu lat współorganizator „swojego oczka w głowie” gry miejskiej Książęce Manewry.

Krzysztof Pilch

Redaktor naczelny serwisu Board Times i organizator plebiscytu Planszowe Gram Prix. Z wykształcenia pedagog, pracuje w jednym z lubelskich liceów. Promotor gier planszowych, prowadzi cykliczne zajęcia z dla dzieci i młodzieży. Miłośnik klimatu w grach, uwielbia gdy planszówka wciąga graczy w ciekawą historię ale estetycznym euro też nie pogardzi. Na co dzień odkrywa planszówki dla dzieci z dwoma synami – pięcioletnim Dominikiem i trzyletnim Ignacym.

Mariusz Serafin

Założyciel warszawskiej grupy Fani Gier. Działa jako koordynator, animator i recenzent. Organizuje eventy, festiwale, spotkania integracyjne i warsztaty z grami planszowymi, głównie w Warszawie. Podczas wydarzeń przekonuje do pasji, którą sam zaraził się wiele lat temu. Bo planszówki to nie tylko gry, ale przede wszystkim kontakt z drugą osobą. Od 2014 roku zorganizował ponad 400 wydarzeń w lokalach, firmach i instytucjach kultury (szkoły, biblioteki, domy kultury). Aktualnie największym eventem jest organizowany raz w miesiącu Festiwal Gier: Niedziela z planszówkami w Galerii Młociny.

Anna Wakulak

Wydawca, redaktor naczelna profesjonalnego magazynu branżowego „Rynek Zabawek” oraz portalu informacyjnego www.rynekzabawek.pl. Z branżą zabawkarską i gier planszowych związana od ponad 18 lat. To osoba z olbrzymią ekspercką wiedzą na temat sektora artykułów dla najmłodszych i doświadczeniem wydawniczym. Pasja, energia i dobre relacje służą jej do tworzenia fachowych, wyróżniających się mediów branżowych. Pasjonuje się grami, szczególnie rodzinnymi i tymi skierowanymi do dzieci. Prywatnie mama 8-letniej Leny.

Sławomir Wiechowski

Pasjonat i miłośnik gier planszowych. Prywatnie fotograf, nauczyciel, trener, mentor oraz projektant gier planszowych. Założyciel klubu gier planszowych Pionkolandia.

Marek Zajdler

Z grami planszowymi za pan brat od późnego Gierka. Chwilowa zdrada na rzecz RPG trwała lat kilka i dopiero Agricola na półkach sklepowych otworzyła na nowo oczy na świat planszówek. Choroba nie minęła do dziś i co gorsza rozwija się w najlepsze. Na co dzień w świecie czarno-białej fotografii, po godzinach eurosucharzysta z zamiłowaniem do kości, próbujący jednak wszystkiego… w granicach rozsądku. Przewinął się tu i ówdzie w stopkach instrukcji, ale przede wszystkim tłumaczy zasady rzeszom nowych, którzy wchodzą do hobby i starych, którym czytać się nie chce.