Sebastian Adamiak

Łodzianin od urodzenia po dziś dzień. Z wykształcenia matematyk, z zawodu pracownik sektora bankowego. Według aktualnie przyjętych definicji, w nowoczesne gry planszowe gram od piętnastu lat. Chyba, że uwzględnimy Magię i Miecz, czy gry Encore, w które grałem już niemalże ćwierć wieku temu. Swoją miłością do planszówek dzielę się za pomocą recenzji, które piszę od czterech lat. Jestem fanem gier klimatycznych i wojennych, choć moim ulubionym twórcą jest Mac Gerdts. Niezmiennie od lat na szczycie mojego rankingu gier znajduje się Twilight Imperium. Prywatnie jestem wielkim fanem science-fiction ogólnie, a Star Treka w szczególności.

Rafał Bobryk

Założyciel i od 10 lat prowadzący kanał Board Games TV, który powstał z chęci podzielenia się odczuciami z rozegranych partii. Bakcyla na gry planszowe załapał 12 lat temu, kiedy to na urodziny dostał grę Cluedo. Po 2 latach poszukiwań i niezliczonych partiach wyklarował się jego ulubiony styl gier: euro, najlepiej z mechanizmem worker placemet. Wielbiciel wszelakich gier dla dzieci, od momentu, kiedy córka dorosła do planszówek. Zachwycony grami Stefana Felda, Vitala Lacerdy i Simone Luciani. Wolny czas aktywnie spędza czas z rodziną. Członek Kapituły Dziecięcej.

Bartosz Borkowski

Od 8 do 16 programista, po godzinach szalony odkrywca owoców współczesnej kultury. Teoretyk i praktyk gier wszelakich- z chęcią porozmawia zarówno o pozycjach bez prądu, jak i o ciekawych tytułach komputerowych. Od 2017 roku bloger planszówkowy i autor materiałów na portalu ZnadPlanszy. Stały bywalec forum gier planszowych pod pseudonimem ‚Bary’. Planszówki zajmują szczególne miejsce w jego sercu, ponieważ potrafią one podarować wspaniałe chwile z bliskimi. Chwile, które w obecnych czasach są na wagę złota.

Daria Chibner

Gry bez prądu towarzyszą mi od ponad 8 lat, a z recenzowaniem związana od przeszło 4 lat. Redaktor w serwisach Games Fanatic. Zwolenniczka wnikliwej analizy mechaniki oraz subiektywnej dowolności w odczuwaniu klimatu. Planszówka po prostu musi być dobra, ale… w zależności od gatunku, grupy docelowej oraz zakładanej złożoności. Wszak i quiz może pokazać pazur. Prywatnie uwielbiam wielogodzinne mózgożery, w których nie chce mi się niczego przeliczać. W wolnych chwilach uczę filozofii, doktoryzuje się z filozofii, działam w Klubie Jagiellońskim, wspinam się po górach oraz karmię świnkę morską świeżym ogórkiem.

Aleksandra Danowska

Z zawodu programista, z wyboru fan współczesnych gier planszowych, książek, fitnessu i japońskich sztuk walki. W gry z tradycyjną talią kart i kości gra od dziecka. Z nowoczesnymi planszówkami związana od jednego z pierwszych gliwickich PIONKÓW, gdzie te gry zobaczyła i hobby ją wciągnęło. Tworzy bloga pasjeoli.pl, a w necie występuje jako PasjOla Planszowa. Jest współredaktorem bloga dziendogry.pl i działa na grupie Na dzień doGRY, na doGRAnoc. Chętnie jeździ na planszówkowe konwenty, gdzie poznaje nowości i ludzi z planszówkowego świata. Miłośnik gier wszelakich – nie ogranicza się do wybranych typów czy mechanik, daje szansę każdej grze, choć czasami tylko jedną.

Tomasz 'Gambit' Dobosz

Leciwy już człowiek. Rocznik 76, XX wieku. Niektórzy mówią, że trzeba już złomować, ale się nie daje. Ciągle działa, dzięki swoim najlepszym cechom charakteru, czyli złośliwości i wyjątkowej wredocie. Wychowany na Dungeons & Dragons i innych RPG, a także na ośmiobitowych komputerach. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec. Córka Oliwia, urodzona na początku 1999, syn Gabriel urodzony na początku 2008 roku, żona Żaneta…nie powiem kiedy urodzona…w każdym razie ma 18 lat (wartość prawdziwa niezależnie od tego kiedy to czytacie). O grach wszelakich (komputerowych i planszowych) pisze już od kilkunastu lat. O planszówkach pisze od ponad 10 lat, a nagrywa trochę krócej. Publikował na łamach Gildia.pl, Rebel Times, Gry-Planszowe. Teraz siedzi na ZnadPlanszy.pl i na swoim kanale YouTube pod nazwą GambitTV.

Monika Domańska

Planszówkami interesuje się od około 6 lat, od 2018 roku po godzinach współpracuje z Joanną Tomaszewską z kanału „On Table” na You Tube przy cyklu „Board News” (https://bit.ly/3LfuPez) gdzie nagrywa krótkie prezentacje gier rodzinnych. Od jakiegoś czasu prowadzi też swojego Instagrama i Facebooka o nazwie „Boardgamerka” gdzie dzieli się swoimi wrażeniami z gier (www.instagram.com/boardgamerka ; www.facebook.com/boardgamerka) Z wykształcenia jest kulturoznawcą i andragogiem o specjalności szkoleniowej, na co dzień pracującym w domu kultury. Jest wielką fanką gier euro i logicznych abstraktów, choć w większym gronie najbardziej lubi grać w szybkie karcianki, imprezówki czy tytuły gdzie jest dużo interakcji między graczami. Do gier przyciąga ją najczęściej wygląd danej gry, a intuicja, że dany tytuł będzie dobry zwykle jej nie zawodzi. W planszówkach największą frajdę sprawia jej wysilanie szarych komórek i kombinowanie oraz integracja lub rywalizacja z innymi graczami. Prywatnie jest szczęśliwą żoną, a poza grami planszowymi również miłośniczką musicali. Członek Kapituły Dziecięcej.

Katarzyna Dzierżęga

Jak to mówią, huragan nie jedno ma imię. Ze światem planszówek związana już parę ładnych lat, ale dopiero od niedawna ujawnia się w świecie social media. Recenzentka na stronie Diceland, twórca i autorka serii wywiadów „W TO MI GRAJ” we współpracy z Wydawnictwem Miejskim Posnania, członek kapituły PGR od kilku lat, aktywny uczestnik wszelkich eventów planszowych oraz zaciekły fan gier samych w sobie. Pasja, która towarzyszy mi każdego dnia i napędza do dalszego działania, jest ze mną ponad 6 lat. Jako wzrokowiec w przyszłości wiąże swoje życie z grafiką komputerową — piękne gry same się nie namalują. Zwolenniczka wnikliwej analizy mechaniki, jak również przerażających horrorów ociekających klimatem. W wolnych chwilach ogląda planszówki zza obiektywu aparatu.

Ewa Graniak-Wosinek

Jestem plastyczką, fotografką, animatorką, bibliotekarką. Mieszkam z rodziną na końcu świata w środku lasu wraz z całą ferajną adoptowanych psów, jednym kotem i dwiema kozami. Z planszówkami jestem związana od dzieciństwa – do tej pory pamiętam te emocje, gdy ze znajomymi zagrywaliśmy się przez cały weekend w Magię i Miecz oraz w Wampira. Generalnie gram we wszystko, ale preferuję gry lżejsze, familijne. Ponieważ jestem plastyczką, zwracam ogromną uwagę na oprawę graficzną gier, ale mechanika jest oczywiście równie ważna, jak i aspekt edukacyjny (w grach dla dzieci). Od kilku lat prowadzę klub gier planszowych, przez kilka lat pisałam recenzje gier planszowych do Słowa Podlasia, a obecnie jestem redaktorką magazynu Świat Zabawek. Prowadzę fanpage Baba Jaga gra i czyta. Członek Kapituły Dziecięcej.

Anna Karowicz

Neurologopeda i pedagog łącząca terapię mowy z grami planszowymi. Wierzy w naukę przez zabawę i dzięki temu świetnie się bawi pracując. W grach ceni zarówno edukacyjną stronę jak i radość płynącą z rozgrywki. Swoją miłością zaraża nie tylko w gabinecie, ale również recenzując planszówki (na blogu Nauka to też sztuka) i książki (Kto czyta – nie pyta). W wolnych chwilach gra na ukulele i przemierza kilometry z ukochanym psem Idefixem. Członek Kapituły Dziecięcej.

Magda Kordaszewska

Terapeuta Integracji sensorycznej, prezenterka, youtuberka, ekspert ds. Produktów dla dzieci. Strona: zabawkowicz.pl. Członek Kapituły Dziecięcej.

Marcin Korzeniecki

Współzałożyciel Stowarzyszenia Gier Planszowych Gambit, autor bloga SGP Gambit Gliwice na platformie ZnadPlanszy.pl oraz kanałów stowarzyszenia w mediach społecznościowych. W Gliwicach aktywnie rozkręca scenę planszową od 2007 roku, obecnie współorganizując cyklicznie Nocne Grania w Arenie Gliwice. Dawniej redaktor magazynu i serwisu Świat Gier Planszowych, obecnie redaktor magazynu Rynek Zabawek. Preferuje rodzinne i średniej wagi gry euro. Z zawodu rzeczoznawca majątkowy.
BGG. Instagram: http://bit.ly/gambitgliwice, Facebook: http://bit.ly/gambitfb, blog: http://bit.ly/gambitblog

Leszek W. 'asiok' Kowalski

Gracz, pasjonat, popularyzator wśród wszystkich znajomych i nieznajomych – i to niezależnie od ich chęci. Największe życiowe osiągnięcia – szczęśliwa rodzina i wygrana w jednym z konkursów WC (kolejność osiągnięć alfabetyczna). Najbardziej lubi gry ciężkie, ale w lekkie też zagra. Lubi gry z planszą, ale karciankom nie odmówi. Z pasją zagra w suche euro, ale w party-game odda wszystkie siły. A najgorsze chwile przeżywa po uświadomieniu sobie że tak wiele gier na świecie a tak mało czasu. W wolnych chwilach – jeden z ojców założycieli gliwickiego Stowarzyszenia Gier Planszowych ‚Gambit’.

Maciej 'mat_eyo' Matejko

Rocznik ’86, w planszówki gra nałogowo od 2010 roku. Prowadzi bloga na platformie ZnadPlanszy, współtworzy podcast Ćwierć Tony Planszówek, publikował również w miesięczniku Rebel Times. Miłośnik ciężkich euro, w grach szuka przede wszystkim innowacyjnych i satysfakcjonujących połączeń różnych mechanik. Poza planszówkami zapalony gracz video, fan sportu i wielbiciel jamników.

Karolina Meller

Pasjonatka i kolekcjonerka gier planszowych w każdej postaci od 2011 r., kiedy to mąż zapoznał ją z Cykladami; założycielka Szkolnego Klubu Gier Planszowych GRANINO, działającego w Baninie od 2019 r., w ramach którego charytatywnie prowadzi cotygodniowe tematyczne zajęcia dla młodzieży szkolnej, udokumentowane wpisami na stronie tegoż klubu na Facebook’u; moderatorka oraz autorka wielu postów i recenzji na grupie Granie z Dziećmi; prywatnie mama trójki chłopców, których również zaraziła miłością do planszówek; z zawodu prawniczka, a hobbystycznie krawcowa. Członek Kapituły Dziecięcej.

Michał 'Garg' Mijal

Gram od dzieciństwa, ale w nowoczesne gry planszowe wsiąkłem dopiero około 2008. Teraz zaś gram pracując i pracuję grając. Poza czasem poświęconym na planszówki w ramach hobby, sporą część mojej pracy zawodowej także stanowią gry, bo opisuję je i badam z punktu widzenia ludologa. Czyli w pracy pogram ze studentami, w domu z dziećmi lub ze znajomymi, a potem to wszystko opiszę w recenzji lub artykule (publikuję zwykle na GamesFanatic i w różnych czasopismach naukowych). Przy okazji projektuję też gry na swoje zajęcia oraz dla różnych instytucji, ale najwięcej czasu zajmuje mi jednak granie z trójką moich dzieci oraz poznawanie nowych tytułów.

Hubert Miłoś

Właściciel kanału HUMIgraj , miłośnik gier planszowych , gier fabularnych i strategicznych gier bitewnych. Tester prototypów. Obecnie wkłada wszystkie swoje siły w propagowanie gier planszowych jako sposobu na spędzanie wolnego czasu. Założył i prowadzi klubu gier planszowych Osnowa w Jastrzębiu-Zdroju.

Krzysztof Olszewski

Szczęśliwy mąż i dumny tato dwóch córek, wieloletni nauczyciel, który wytrwale zaraża ludzi swoimi pasjami. Razem z żoną w 2008 roku zainicjowali i do tej pory organizują Brzeski Festiwal Gier Planszowych – odbywający się w pięknych, zabytkowych salach Ratusza. Od dziesięciu lat współorganizuje Międzynarodowy Turniej w Carrom (indyjski bilard). Organizuje Międzyszkolne Turnieje Gier Planszowych (w największym bierze udział około 500 uczestników). Prowadzi lekcje oraz warsztaty dla nauczycieli dotyczące zastosowania gier planszowych w procesie edukacyjnym. Sam woli tytuły cięższego kalibru, którym oddaje się podczas czwartkowych kolacji z kumplami pod Lipą. Człowiek orkiestra, społecznik, współpracuje z różnymi stowarzyszeniami i instytucjami, a od pięciu lat współorganizator „swojego oczka w głowie” gry miejskiej Książęce Manewry.

Tomasz Pamrów

Dyrektor Generalny Planszowych Sucharów (facebook.com/PlanszoweSuchary) – humorystyczno-publicystyczno-opiniotwórczego zakątka planszówkowego internetu. Zagra we wszystko, choć nie we wszystko drugi raz. Uważa, że temat planszówki powinien co najmniej pomagać mechanice, a ładne wydanie zwiększa przyjemność z grania. Co nie zmienia faktu, że takie El Grande, to jedna z najlepszych gier jakie powstały.

Krzysztof Pilch

Redaktor naczelny serwisu Board Times i organizator plebiscytu Planszowe Gram Prix. Z wykształcenia pedagog, pracuje w jednym z lubelskich liceów. Promotor gier planszowych, prowadzi cykliczne zajęcia z dla dzieci i młodzieży. Miłośnik klimatu w grach, uwielbia gdy planszówka wciąga graczy w ciekawą historię ale estetycznym euro też nie pogardzi. Na co dzień odkrywa planszówki dla dzieci z dwoma synami – pięcioletnim Dominikiem i trzyletnim Ignacym. Członek Kapituły Dziecięcej.

Kasia i Łukasz Podulka

Z tej strony Ogrywamy, czyli Kasia i Łukasz. Na co dzień tworzymy treści związane z grami planszowymi na dwóch platformach You Tube i Tik Tok. Staramy się zarazić pasją do planszówek wszystkich, których spotkamy na swojej drodze. Włączając w to nasze dziecko. W hobby jesteśmy od 2016 roku. Uwielbiamy gdy nasze mózgi płoną od ilości możliwości, które dostarczają niektóre planszówki, ale z chęcią siadamy również do mniej wymagających tytułów. Członkowie Kapituły Dziecięcej.

Maciek 'Ciuniek' Poleszak

Współzałożyciel podcastu Gradanie na platformie ZnadPlanszy.pl. Oprócz nagrywania cotygodniowych odcinków o grach również pisze. Publikował na łamach Games Fanatic, Paradoksu, Board Times, Rebel Times oraz Kuriera Planszowego. Na co dzień zajmuje się dłubaniem w ziemi na jednej z podlubelskich wsi. W planszówkach szuka przede wszystkim treningu dla szarych komórek. Strategiczne planowanie, zarządzanie zasobami, budowanie silników, drzewka technologiczne, łańcuchy produkcji… to jest to, co tygrysy lubią najbardziej. Nie wyczuwa jednak wewnętrznej sprzeczności w fakcie, że na półce stoi jeszcze pudełko z którąś z części Zombicide.

Kamil 'Sythriel' Pruski

Od dobrych paru lat związany z branżami gier planszowych i RPG. Pracował w wydawnictwie gier planszowych G3, aktualnie zatrudniony w Copernicus Corporation. Po godzinach redaktor i recenzent w serwisie Angry BoardGamer (http://angryboardgamer.pl), prowadzi też facebookowy fanpage GniazdoSłów (@GniazdoS). Pasjonuje się grami fabularnymi (RPG), planszowymi i wideo. Do jego innych zainteresowań należy m.in. fantastyka, komiks superbohaterski, koszykówka i science-fiction z uniwersum Gwiezdnych Wojen na czele. Entuzjasta szeroko pojętej popkultury i piwa kraftowego. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec dwójki dzieci.

Aga Satława

Fanką gier bez prądu jestem od ponad dekady. Od dwóch lat współpracuję z portalem Games Fanatic jako recenzentka. Kiedyś grywałam przede wszystkim w średniej ciężkości gry euro, dziś częściej sięgam po pozycje rodzinne. Od kilku miesięcy intensywnie eksploruję świat gier dla najmłodszych, indoktrynując przy okazji nowe pokolenie miłośników planszówek. Zawsze chętnie sprawdzam nowości wydawnicze, zwłaszcza te z oryginalnymi, np. trójwymiarowymi komponentami oraz takie tytuły, które w zaskakujący sposób łączą różne mechaniki. Członek Kapituły Dziecięcej.

Mariusz Serafin

Założyciel warszawskiej grupy Fani Gier. Działa jako koordynator, animator i recenzent. Organizuje eventy, festiwale, spotkania integracyjne i warsztaty z grami planszowymi, głównie w Warszawie. Podczas wydarzeń przekonuje do pasji, którą sam zaraził się wiele lat temu. Bo planszówki to nie tylko gry, ale przede wszystkim kontakt z drugą osobą. Od 2014 roku zorganizował ponad 400 wydarzeń w lokalach, firmach i instytucjach kultury (szkoły, biblioteki, domy kultury). Aktualnie największym eventem jest organizowany raz w miesiącu Festiwal Gier: Niedziela z planszówkami w Galerii Młociny. Członek Kapituły Dziecięcej.

Adam 'pan_satyros' Słowiński

Połowa Pełnej pary (pelnapara.znadplanszy.pl), rozgadany forumowicz, wylewny recenzent, a przede wszystkim entuzjastka planszówek w niemal każdej postaci. Od 10 lat – wraz z drugą połówką – ogrywa kolejne tytuły, poszukując w nich interesujących powiązań mechaniki z tematem. W roku 2018 zamienił pióro na mikrofon, powołując do życia planszówkowy podcast (youtube.com/c/ZnadPlanszyPełnąparą), gdzie w towarzystwie Iwony i z odpowiednią dozą humoru, ucina sobie wylewne poGRAduchy. Poza łamami bloga najpewniej spotkacie go w kinie, na koncercie lub – co najbardziej prawdopodobne – na kanapie, z książką lub padem w dłoni.

Michał Solan

Jego dwie pasje to nieruchomości i oczywiście planszówki. Jako ekonomista jest fanem wszelkiego typu eurogier w każdej postaci. Z kolei jako prawnik uwielbia reguły, a w szczególności ich tłumaczenie współgraczom. Przygodę z grami rozpoczął w erze Gwiezdnego Kupca. Planszówkowy chomik – zbieracz, posiada około 1000 gier. Współorganizator wydarzeń planszówkowych. Ulubiony typ gier to kooperacje, zaś wybrane z tych, w które mógłby ciągle grać to: Orlean, Caylus, Cywilizacja: Poprzez wieki, Santiago de Cuba oraz Pandemia. Jest redaktorem w serwisie Boardtimes, a także wiceprezesem Fundacji Rozwoju Umysłu, której zadaniem jest propagowanie planszówek wśród ludu.

Wojciech Sosnowski

Starszy pan, który kilka lat temu trochę przypadkiem nieuleczalnie zachorował na nowoczesne gry planszowe. Były szachista, stąd jego słabość do sucharów i strategicznego mulenia przy stole. Kompulsywny miłośnik fabuł, jednak głównie literackich. Były wieloletni dziennikarz dużych mediów elektronicznych, obecnie nieco z przypadku samorządowiec. Mąż i wielokrotny ojciec, wychowujący swoje dzieci również przy planszy. Recenzencko udziela się w angryboardgamer.pl.

Marcin 'pomimo' Szrama

Gram i recenzuję i tłumaczę gry od 2007 roku. Byłem redaktorem naczelnym polsko-niemieckiego serwisu Spiellust, który okazał się kuźnią aż trzech projektantów gier i dawał sporo wglądu w rynek naszych zachodnich sąsiadów. Część tekstów tamtego projektu znajdziecie wciąż na blogu Zagramy, który obecnie prowadzę. W spojrzeniu na planszówki nie lubię owczego pędu, hype’u, influencerskiej nieszczerości i innych subtelnych metod manipulowania opinią. Lubię, gdy gra żyje w czasie, a nie tylko w okolicy swojej premiery. Lubię, gdy wydawcy mają pomysł na swoje publikacje i da się dostrzec, że naprawdę je kochają, a nie tylko wypuszczają produkty. Wraz z Klubami Gier Planszowych, społecznością, którą moderuję i którą prowadzonym przeze mnie nowosolskim klubem Graczyn współtworzę, staramy się pokazywać nowe perspektywy takiego zaopiekowania wydanych gier – w oparciu o budowanie relacji międzyludzkich i działania wyraźnie prospołeczne i prokulturowe. Z Klubami mamy też pomysł na pokazywanie klasyków – siłą nagrody Złoty Pionek.

Łukasz Trochimiuk

Wychowany na grach od Sfery,  nowoczesne planszówki zaczął poznawać od Osadników z Catanu. Od 2015 r. recenzent Games Fanatic, a od 2019 r. również zastępca RedNacza w GF. Autor ponad 250 recenzji, posiadacz ponad 300 gier planszowych. Najczęściej grywa w gry rodzinne i średniozaawansowane tytuły, choć chętnie siada też do cięższego euro lub dobrego ameritrasha. TOP3 Łukasza to Zamki Burgundii, 7 Cudów Świata i Wsiąść do Pociągu: Europa.

Anna Wakulak

Wydawca, redaktor naczelna profesjonalnego magazynu branżowego „Rynek Zabawek” oraz portalu informacyjnego www.rynekzabawek.pl. Z branżą zabawkarską i gier planszowych związana od ponad 18 lat. To osoba z olbrzymią ekspercką wiedzą na temat sektora artykułów dla najmłodszych i doświadczeniem wydawniczym. Pasja, energia i dobre relacje służą jej do tworzenia fachowych, wyróżniających się mediów branżowych. Pasjonuje się grami, szczególnie rodzinnymi i tymi skierowanymi do dzieci. Prywatnie mama 8-letniej Leny. Członek Kapituły Dziecięcej.

Tomasz Waldowski

Styczność ze wszelkimi rodzajami gier ma od dziecka. Zainteresowanie zaczęło się od komputerowych, następnie ewoluowało w karciane (Doom Trooper, Middle Earth: The Wizard) RPG i bitewne (Warhammer Fantasy Battle i Warhammer 40000), a w chwili obecnej zatrzymało się na planszowych, w które wciągnęła gra Eclipse. Od 2013 roku wraz żoną prowadzi stronę for2players.pl, która przedstawia planszówki z perspektywy rozgrywek dwuosobowych.

Sławek Wiechowski

Pasjonat i miłośnik gier planszowych. Prywatnie fotograf, nauczyciel, trener, mentor oraz projektant gier planszowych. Założyciel klubu gier planszowych Pionkolandia. Członek Kapituły Dziecięcej.

Marek 'Lothrain' Zajdler

Z grami planszowymi za pan brat od późnego Gierka. Chwilowa zdrada na rzecz RPG trwała lat kilka i dopiero Agricola na półkach sklepowych otworzyła na nowo oczy na świat planszówek. Choroba nie minęła do dziś i co gorsza rozwija się w najlepsze. Na co dzień w świecie czarno-białej fotografii, po godzinach eurosucharzysta z zamiłowaniem do kości, próbujący jednak wszystkiego… w granicach rozsądku. Przewinął się tu i ówdzie w stopkach instrukcji, ale przede wszystkim tłumaczy zasady rzeszom nowych, którzy wchodzą do hobby i starych, którym czytać się nie chce.

Sebastian 'rattkin' Zarzycki

Gracz totalny. Miłośnik zarówno gier planszowych jak i wideo. Ceni w grach udane połączenia klimatu i mechaniki, interakcję między graczami i narrację emergentną (spontaniczną) nad stołem. Przepada za grami hybrydowymi, nie przepada za zdobywaniem punktów za wszystko i zamieniania jednych kosteczek w drugie. Da się go uwieść dobrze opowiedzianą historią. Duża liczba zagranych tytułów i krytyczne usposobienie sprawiają, że grom trudno go do siebie przekonać, ale gdy to się już stanie, osypie je złotem i zachęci każdego. Entuzjasta rozbierania gier na czynniki pierwsze i merytorycznych dyskusji o plusach dodatnich i ujemnych. Oficjalnie – mieszkający w Poznaniu programista z wieloletnim stażem, nastawieniem Pilota Pirxa i 30+ na karku. Po cichu – samozwańczy game designer, na sali adept taijiquan stylu yang i chen. Zawsze gra niebieskim. Postać niejednoznaczna, znana z kontrowersyjnych lub niepopularnych opinii. Ulubiona gra – Android: Netrunner. Liczba gier w kolekcji: 200+.