Rafał Bobryk

Założyciel i od 10 lat prowadzący kanał Board Games TV, który powstał z chęci podzielenia się odczuciami z rozegranych partii. Bakcyla na gry planszowe załapał 12 lat temu, kiedy to na urodziny dostał grę Cluedo. Po 2 latach poszukiwań i niezliczonych partiach wyklarował się jego ulubiony styl gier: euro, najlepiej z mechanizmem worker placemet. Wielbiciel wszelakich gier dla dzieci, od momentu, kiedy córka dorosła do planszówek. Zachwycony grami Stefana Felda, Vitala Lacerdy i Simone Luciani. Wolny czas aktywnie spędza czas z rodziną. Członek Kapituły Dziecięcej.

Monika Domańska

Planszówkami interesuje się od około 7 lat, przez 4 lata prowadziła dział gier rodzinnych w cyklu „Board News” na kanale „On Table” gdzie prezentowała różnorodne planszówki w pigułce. Od około dwóch lat prowadzi swojego planszówkowego Instagrama, a od ponad roku Facebooka – oba o nazwie „Boardgamerka” (www.instagram.com/boardgamerka ; www.facebook.com/boardgamerka).
Z wykształcenia jest kulturoznawcą i andragogiem o specjalności szkoleniowej, zaś zawodowo zajmuje się koordynacją eventów firmowych.
Jest wielką fanką gier euro i logicznych abstraktów, choć w większym gronie najbardziej lubi grać w szybkie karcianki, imprezówki czy tytuły gdzie jest dużo interakcji między graczami. Do gier przyciąga ją najczęściej wygląd danej gry, a intuicja, że dany tytuł będzie dobry zwykle jej nie zawodzi. W planszówkach największą frajdę sprawia jej wysilanie szarych komórek i kombinowanie oraz integracja lub rywalizacja z innymi graczami. Prywatnie jest szczęśliwą żoną, a poza grami planszowymi również miłośniczką wycieczek rowerowych i musicali.

Katarzyna Dzierżęga

Jak to mówią, huragan nie jedno ma imię. Ze światem planszówek związana już parę ładnych lat, ale dopiero od niedawna ujawnia się w świecie social media. Recenzentka na stronie Diceland, twórca i autorka serii wywiadów „W TO MI GRAJ” we współpracy z Wydawnictwem Miejskim Posnania, członek kapituły PGR od kilku lat, aktywny uczestnik wszelkich eventów planszowych oraz zaciekły fan gier samych w sobie. Pasja, która towarzyszy mi każdego dnia i napędza do dalszego działania, jest ze mną ponad 6 lat. Jako wzrokowiec w przyszłości wiąże swoje życie z grafiką komputerową — piękne gry same się nie namalują. Zwolenniczka wnikliwej analizy mechaniki, jak również przerażających horrorów ociekających klimatem. W wolnych chwilach ogląda planszówki zza obiektywu aparatu.

Ewa Graniak-Wosinek

Jestem plastyczką, fotografką, animatorką, bibliotekarką. Mieszkam z rodziną na końcu świata w środku lasu wraz z całą ferajną adoptowanych psów, kotem i kozą. Preferuję gry lżejsze, familijne, ale także klimatyczne przygotówki. Ponieważ jestem plastyczką, zwracam ogromną uwagę na oprawę graficzną gier, ale także na mechanikę oraz na aspekt edukacyjny. Od kilku lat prowadzę klub gier planszowych, pisałam recenzje gier planszowych do Słowa Podlasia, a obecnie jestem redaktorką magazynu Świat Zabawek. Prowadzę szkolenia planszówkowe dla bibliotekarzy oraz wygłaszam prelekcje o graniu z dziećmi na spotkaniach i konwentach.
Prowadzę fanpage Baba Jaga gra i czyta. Członkini Kapituły Dziecięcej.

Łukasz Hapka

Wieloletni redaktor serwisu Board Times. Mąż i ojciec. Zawodowo programista. Lubi dobre euro, wszelkiej maści kooperacje, a nawet gry czasu rzeczywistego. Zagra w prawie każdy tytuł, bo przecież każdej grze trzeba dać przynajmniej jedną szansę. Coraz z częściej gra z nastoletnimi synami. Szuka w grach przede wszystkim pewnego wyzwania umysłowego. Miłośnik dobrej kawy i herbaty, a także klasycznego jazzu.

Damian Kalisz

Z planszówkami, karciankami i bitewniakami związany od bardzo dawna, od 4 lat także zawodowo, kupuję je hurtowo, paletami. Mocno zaangażowany w działalność Stowarzyszenia Klub Koloseum, organizatora najstarszego regularnie odbywającego się konwentu planszówkowego w Polsce, Gratislavii.

Anna Karowicz

Neurologopeda i pedagog łącząca terapię mowy z grami planszowymi. Wierzy w naukę przez zabawę i dzięki temu świetnie się bawi pracując. W grach ceni zarówno edukacyjną stronę jak i radość płynącą z rozgrywki. Swoją miłością zaraża nie tylko w gabinecie, ale również recenzując planszówki (na blogu Nauka to też sztuka) i książki (Kto czyta – nie pyta). W wolnych chwilach gra na ukulele i przemierza kilometry z ukochanym psem Idefixem. Członek Kapituły Dziecięcej.

Magda Kordaszewska

Terapeuta Integracji sensorycznej, prezenterka, youtuberka, ekspert ds. Produktów dla dzieci. Strona: zabawkowicz.pl. Członek Kapituły Dziecięcej.

Marcin Korzeniecki

Prezes Stowarzyszenia Gier Planszowych Gambit w Gliwicach, aktywnie popularyzujący gry od 2007 roku. Pomagał przy realizacji pierwszego polskiego konwentu „Pionek” poświęconego grom planszowym, organizator inicjatywy Unpub – pierwszych konwentów poświęconych prototypom. Dawniej redaktor magazynu i serwisu Świat Gier Planszowych, obecnie redaktor magazynu Rynek Zabawek, bloger od lat piszący na platformie Znad Planszy jako SGP Gambit Gliwice. W 2011 roku zasiadł po raz pierwszy w kapitule przyznającej tytuł Planszowej Gry Roku – najstarszej polskiej nagrody w branży planszowej. Obecnie jest współorganizatorem tej inicjatywy. Lubi gry, a jeszcze bardziej ludzi, którzy w nie grają.

Leszek W. 'asiok' Kowalski

Gracz, pasjonat, popularyzator wśród wszystkich znajomych i nieznajomych – i to niezależnie od ich chęci. Największe życiowe osiągnięcia – szczęśliwa rodzina i wygrana w jednym z konkursów WC (kolejność osiągnięć alfabetyczna). Najbardziej lubi gry ciężkie, ale w lekkie też zagra. Lubi gry z planszą, ale karciankom nie odmówi. Z pasją zagra w suche euro, ale w party-game odda wszystkie siły. A najgorsze chwile przeżywa po uświadomieniu sobie że tak wiele gier na świecie a tak mało czasu. W wolnych chwilach – jeden z ojców założycieli gliwickiego Stowarzyszenia Gier Planszowych ‚Gambit’.

Michał 'Garg' Mijal

Gram od dzieciństwa, ale w nowoczesne gry planszowe wsiąkłem dopiero około 2008. Teraz zaś gram pracując i pracuję grając. Poza czasem poświęconym na planszówki w ramach hobby, sporą część mojej pracy zawodowej także stanowią gry, bo opisuję je i badam z punktu widzenia ludologa. Czyli w pracy pogram ze studentami, w domu z dziećmi lub ze znajomymi, a potem to wszystko opiszę w recenzji lub artykule (publikuję zwykle na GamesFanatic i w różnych czasopismach naukowych). Przy okazji projektuję też gry na swoje zajęcia oraz dla różnych instytucji, ale najwięcej czasu zajmuje mi jednak granie z trójką moich dzieci oraz poznawanie nowych tytułów.

Maciek Pietkiewicz

Na jego liczniku życiowym w tym roku wybiło 40 lat, a w planszówkowym świecie 25! Prywatnie szczęśliwy mąż i tata trójki dzieci – Zosi, Tosi i Ignacego. Zawodowo od trzech lat pracownik sklepu ALEplanszówki. Współprowadzący klub Planszówkowy Zawrót Głowy w Elblągu. Pasjonat wszelakich gier planszówkowych, karcianych i bitewnych. Euro i Ameri. Człowiek, dla którego pasja stała się pracą i pomimo tego nie przestała być pasją!

Joanna 'Pingwin' Kozłowska-Pięcek

Z mlekiem matki wyssała miłość do tradycyjnej talii 52 kart – gry karciane były, są i będą obecne w jej życiu od zawsze i na zawsze. Na współczesne planszówki (jeśli nie liczyć młodzieńczego zafascynowania planszami drukowanymi w ‚Razem’ i ‚Świecie młodych’) przyszedł czas dopiero na przełomie wieków. Od 2014 roku jest redaktorem Games Fanatic (gamesfanatic.pl). Od 2017 roku prowadzi na Wydziale Pedagogicznym UW warsztaty dla studentów ‚Gry planszowe w dydaktyce i wychowaniu’. Gra we wszystko od lekkich popierdółek po zaawansowane mózgożery, preferuje jednak pozycje familijne i średniej ciężkości euro. Zawodowo informatyk, użytkownik Linuxa, fan Star Treka, niedoszły biolog, wielbiciel dinozaurów i starożytnego Rzymu, pożeracz książek, z założenia człowiek ciekawy świata – jedyne czego nie znosi to polityka i II Wojna Światowa.

Krzysztof Pilch

Redaktor naczelny serwisu Board Times i organizator plebiscytu Planszowe Gram Prix. Z wykształcenia pedagog, pracuje w jednym z lubelskich liceów. Promotor gier planszowych, prowadzi cykliczne zajęcia z dla dzieci i młodzieży. Miłośnik klimatu w grach, uwielbia gdy planszówka wciąga graczy w ciekawą historię ale estetycznym euro też nie pogardzi. Na co dzień odkrywa planszówki dla dzieci z dwoma synami – pięcioletnim Dominikiem i trzyletnim Ignacym. Członek Kapituły Dziecięcej.

Kasia i Łukasz Podulka

Z tej strony Ogrywamy, czyli Kasia i Łukasz. Na co dzień tworzymy treści związane z grami planszowymi na dwóch platformach You Tube i Tik Tok. Staramy się zarazić pasją do planszówek wszystkich, których spotkamy na swojej drodze. Włączając w to nasze dziecko. W hobby jesteśmy od 2016 roku. Uwielbiamy gdy nasze mózgi płoną od ilości możliwości, które dostarczają niektóre planszówki, ale z chęcią siadamy również do mniej wymagających tytułów. Członkowie Kapituły Dziecięcej.

Maciek 'Ciuniek' Poleszak

Współzałożyciel podcastu Gradanie na platformie ZnadPlanszy.pl. Oprócz nagrywania cotygodniowych odcinków o grach również pisze. Publikował na łamach Games Fanatic, Paradoksu, Board Times, Rebel Times oraz Kuriera Planszowego. Na co dzień zajmuje się dłubaniem w ziemi na jednej z podlubelskich wsi. W planszówkach szuka przede wszystkim treningu dla szarych komórek. Strategiczne planowanie, zarządzanie zasobami, budowanie silników, drzewka technologiczne, łańcuchy produkcji… to jest to, co tygrysy lubią najbardziej. Nie wyczuwa jednak wewnętrznej sprzeczności w fakcie, że na półce stoi jeszcze pudełko z którąś z części Zombicide.

Anna Polkowska

Mama trójki wymagających graczy w wieku 12, 5 i 2 lat. Lubi przede wszystkim poznawać nowe tytuły, ale nie odmówi też dwudziestej tego dnia partii Uno, czy tego, w co akurat wkręcone są jej dzieci. Współorganizatorka spotkań Zgranego Wawra. Board Game Girl.

Kamil 'Sythriel' Pruski

Od dobrych paru lat związany z branżami gier planszowych i RPG. Pracował w wydawnictwie gier planszowych G3, aktualnie zatrudniony w Copernicus Corporation. Po godzinach redaktor i recenzent w serwisie Angry BoardGamer (http://angryboardgamer.pl), prowadzi też facebookowy fanpage GniazdoSłów (@GniazdoS). Pasjonuje się grami fabularnymi (RPG), planszowymi i wideo. Do jego innych zainteresowań należy m.in. fantastyka, komiks superbohaterski, koszykówka i science-fiction z uniwersum Gwiezdnych Wojen na czele. Entuzjasta szeroko pojętej popkultury i piwa kraftowego. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec dwójki dzieci.

Aga Satława

Fanką gier bez prądu jestem od ponad dekady. Od dwóch lat współpracuję z portalem Games Fanatic jako recenzentka. Kiedyś grywałam przede wszystkim w średniej ciężkości gry euro, dziś częściej sięgam po pozycje rodzinne. Od kilku miesięcy intensywnie eksploruję świat gier dla najmłodszych, indoktrynując przy okazji nowe pokolenie miłośników planszówek. Zawsze chętnie sprawdzam nowości wydawnicze, zwłaszcza te z oryginalnymi, np. trójwymiarowymi komponentami oraz takie tytuły, które w zaskakujący sposób łączą różne mechaniki. Członek Kapituły Dziecięcej.

Mariusz Serafin

Założyciel warszawskiej grupy Fani Gier. Działa jako koordynator, animator i recenzent. Organizuje eventy, festiwale, spotkania integracyjne i warsztaty z grami planszowymi, głównie w Warszawie. Podczas wydarzeń przekonuje do pasji, którą sam zaraził się wiele lat temu. Bo planszówki to nie tylko gry, ale przede wszystkim kontakt z drugą osobą. Od 2014 roku zorganizował ponad 400 wydarzeń w lokalach, firmach i instytucjach kultury (szkoły, biblioteki, domy kultury). Aktualnie największym eventem jest organizowany raz w miesiącu Festiwal Gier: Niedziela z planszówkami w Galerii Młociny. Członek Kapituły Dziecięcej.

Michał 'Board Master' Solan

Jestem człowiekiem wielu pasji. Po pierwsze jest to ciekawość świata, ale i ludzi. A od tej socjologicznej strony to oczywiście gry planszowe. Jako ekonomista z wykształcenia jestem fanem wszelkiego typu eurogier w każdej postaci. Z kolei jako prawnik uwielbiam reguły, a w szczególności ich tłumaczenie współgraczom. Mam także przyjemność czasami redagować i robić korektę do instrukcji do gier. W zasadzie to dzielę czas na pracę, i dwie przygody: ciągłe i nieustające granie oraz zajmowanie się zwierzakami (mam 6 jeży pigmejskich i dwie świnki morskie). Przygodę z grami rozpocząłem od Gwiezdnego Kupca w latach 90. Potem trochę strategii na komputerze, ze względu na zanik gier wydawanych w Polsce. Ale jak tylko pokazały się pierwsze tytuły w trendzie nowoczesnych gier planszowych powróciłem do grania bez prądu. Jestem chomikiem, ale i kolekcjonerem. Mój obecny stan to ponad 1500 gier, licząc wraz z dodatkami. Jestem także współorganizatorem wydarzeń planszówkowych, swego czasu większych (Boardmania), w chwili obecnej lokalnych, ze względu na pracę zawodową. Prowadzę w mediach społecznościowych mój profil Board Master, gdzie polecam gry, które czasami mnie wręcz porwały na wiele rozgrywek, a czasami mi się po prostu spodobały. Staram się wybierać gry dla różnych przekrojów graczy. Raczej ciężko byłoby mi być recenzentem, bo sięgam z reguły tylko po te, w moim mniemaniu, dobre gry i chcę o nich pisać. Mam świadomość, że nie każdemu mogę zaproponować wszystko, co wejdzie na mój stół. Każdy ma swój gust i preferencje. Mój ulubiony typ gier to kooperacje, zaś wybrane z tych, w które mógłby ciągle grać to: Władcy nocy, Spirit Island, Posiadłość Szaleństwa, Pokój 25, Orlean, Caylus, Cywilizacja: Poprzez wieki, Santiago de Cuba, Pandemia, ale też List Miłosny, Point Salad czy Tajniacy.

Michel 'Leviathan' Sorbet

Założyciel i prowadzący kanał Wojennik TV na YouTube. Fan i kolekcjoner gier planszowych, które rozmnażają się w jego M4 w drodze pączkowania. Związany z hobby od ponad 30 lat, grywa w zasadzie w każdy rodzaj gier, choć szczególnym sentymentem darzy planszowe gry wojenne. Pół Polak, pół Francuz, kochający dwie ojczyzny i ślepo zapatrzony w swoją małą Francję – dwoje najwspanialszych na świecie Dzieciaków. Poza grami interesuje się historią, literaturą i astronomią.

Agata Syc

Ma za sobą 8 lat pracy w branży gier planszowych, ale same gry stały się jej hobby już w 2009 roku. Dzięki doświadczeniu zdobytemu podczas pracy w wydawnictwach, stała się „specjalistką od wszystkiego”. Lubi wszelkie growe ciekawostki i wynalazki. Na gry patrzy nie tylko okiem miłośnika planszówek, ale analizuje również aspekty techniczne. Wyznaje zasadę, że nie ma czegoś takiego, jak za dużo gier, tylko za mało regałów.

Kamil Traks

Założyciel serwisu Angry Boardgamer. Z grami planszowymi związany (na poważnie) od 2014 roku. Wielki fan gier z klimatem, ale nie pożałuje również czasu na porządne euro. Przed planszówkami jego największą pasją były gry fabularne, z którymi związany był praktycznie od dziecka. Docenia dobre mechanizmy, które dodatkowo idealnie współgrają z tematem ogrywanego tytułu. Jego ulubionymi tytułami są te, które opierają się o negatywną i mocno wredną interakcję.

Łukasz Trochimiuk

Wychowany na grach od Sfery,  nowoczesne planszówki zaczął poznawać od Osadników z Catanu. Od 2015 r. recenzent Games Fanatic, a od 2019 r. również zastępca RedNacza w GF. Autor ponad 250 recenzji, posiadacz ponad 300 gier planszowych. Najczęściej grywa w gry rodzinne i średniozaawansowane tytuły, choć chętnie siada też do cięższego euro lub dobrego ameritrasha. TOP3 Łukasza to Zamki Burgundii, 7 Cudów Świata i Wsiąść do Pociągu: Europa.

Anna Wakulak

Wydawca, redaktor naczelna profesjonalnego magazynu branżowego „Rynek Zabawek” oraz portalu informacyjnego www.rynekzabawek.pl. Z branżą zabawkarską i gier planszowych związana od ponad 18 lat. To osoba z olbrzymią ekspercką wiedzą na temat sektora artykułów dla najmłodszych i doświadczeniem wydawniczym. Pasja, energia i dobre relacje służą jej do tworzenia fachowych, wyróżniających się mediów branżowych. Pasjonuje się grami, szczególnie rodzinnymi i tymi skierowanymi do dzieci. Prywatnie mama 8-letniej Leny. Członek Kapituły Dziecięcej.

Sławek Wiechowski

Pasjonat i miłośnik gier planszowych. Prywatnie fotograf, nauczyciel, trener, mentor oraz projektant gier planszowych. Założyciel klubu gier planszowych Pionkolandia. Członek Kapituły Dziecięcej.

Marek 'Lothrain' Zajdler

Z grami planszowymi za pan brat od późnego Gierka. Chwilowa zdrada na rzecz RPG trwała lat kilka i dopiero Agricola na półkach sklepowych otworzyła na nowo oczy na świat planszówek. Choroba nie minęła do dziś i co gorsza rozwija się w najlepsze. Na co dzień w świecie czarno-białej fotografii, po godzinach eurosucharzysta z zamiłowaniem do kości, próbujący jednak wszystkiego… w granicach rozsądku. Przewinął się tu i ówdzie w stopkach instrukcji, ale przede wszystkim tłumaczy zasady rzeszom nowych, którzy wchodzą do hobby i starych, którym czytać się nie chce.