ALEXANDER

TYTUŁY ZAKWALIFIKOWANE DO KONKURSU - ZGŁASZAJĄC WYDAWCY SAMI PRZYDZIELAJĄ GRY DO KATGORII

Escape Room - Złodzieje Dzieł Sztuki

Domowa wersja ekscytującej gry. Tutaj nikt nikogo nie zamyka, ale reszta zasad zostaje taka sama. Dalej musicie rozwikłać szereg łamigłówek, żeby znaleźć rozwiązanie. Zestaw zawiera wszystko, czego potrzeba, żeby stworzyć najprawdziwszy escape room we własnych czterech ścianach – wciągające zagadki, tajemnicze wskazówki i zaskakujące materiały pomocnicze. Tu nie ma planszy ani talii kart. Elementy gry rozwiesza się na ścianach, rozkłada na półkach, parapetach, na podłodze. Zdarza się, że niektóre rekwizyty pozostają ukryte, aż zawodnicy odnajdą je w pokoju, który przestał być zwykłym pokojem, a stał się integralną częścią gry. Dzięki czytnikowi wskazówek gracz nie ryzykuje także, że utknie gdzieś i nie będzie mógł dalej wykonywać zadania. Jeżeli jakaś zagadka nastręcza większych trudności, można zawsze zajrzeć do podpowiedzi. Jedyne co traci się wówczas to dodatkowy czas, przez co w finale zdobywamy mniej punktów.

 

  • Autor: The Fantastic Factory
  • Liczba graczy: gracze: 2-6
  • Wiek graczy: wiek: 8+
  • Czas gry: czas: 60 minut
  • Wydawnictwo: Alexander
  • Wydawca zgłosił grę do kategorii:
    • Gra Imprezowa
    • Gra dla Całej Rodziny
    • Gra Tematyczna
    • Gra Średniozaawansowana

Jak Kura Pazurem

Gra dla osób, które cenią sobie świetną zabawę, a ich wyobraźnia nie zna granic. Gracze staną przed wyzwaniem zilustrowania haseł w taki sposób, aby odgadli je rywale. Ale muszą to zrobić słabszą ręką, a po wylosowaniu karty specjalnej nawet trzymając mazak stopą lub w ustach! Czyste szaleństwo podkręcają zwariowane hasła, takie jak Laponia, Piraci z Karaibów, czy maszynka do golenia. Dodatkowym atutem jest możliwość dodania własnych pomysłów! To świetna zabawa dla każdego, niezależnie od wieku.

 

  • Autor: The Fantastic Factory
  • Liczba graczy: gracze: 2+
  • Wiek graczy: wiek: 8+
  • Czas gry: czas: 30 minut
  • Wydawnictwo: Alexander
  • Wydawca zgłosił grę do kategorii:
    • Gra Imprezowa
    • Gra dla Całej Rodziny

Słowianie

W grze „Słowianie” zawodnicy muszą zbierać surowce leżące na planszy i za ich pomocą wznosić kolejne budowle, zgodnie z kartami, jakie mają przed sobą. Proste? Wcale nie! Interakcje z innymi graczami, karty Losu oraz niespodzianki ukryte na planszy mogą nieźle skomplikować to, z pozoru banalne, zadanie. Bez strategicznego myślenia i odrobiny sprytu nie da się osiągnąć wyznaczonego celu, który jest tylko jeden – zbudować jak największą słowiańską osadę! Szczypta szczęśliwego losu i przychylnego spojrzenia bogów też się przyda. Niewątpliwą atrakcją gry są drewniane elementy i ciekawa grafika, które jeszcze lepiej pozwolą wejść w świat pradawnych „Słowian”.

 

  • Autor: Alexander
    • polski autor
  • Liczba graczy: gracze: 2-6
  • Wiek graczy: wiek: 8+
  • Czas gry: czas: 45 minut
  • Wydawnictwo: Alexander
  • Wydawca zgłosił grę do kategorii:
    • Gra Imprezowa
    • Gra dla Całej Rodziny
    • Gra Tematyczna